پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

کدام کشاورزان در سال زراعی جدید بیمه کمتری پرداخت می‌کنند

 

AA-_238.jpg

کشاورزی آینده جهان: 21/8/1402

سال آینده کشاورزانی که به صورت قراردادی کشت می کنند 20 درصد پول کمتری برای بیمه می پردازند و این پول را زمان برداشت پرداخت می کنند.

علیرضا مهاجر در یازدهمین نشست کشاورزی قراردادی گندم، جو و دانه‌های روغنی خبری اعلام کرد که سال آینده کشاورزانی که کشت قراردادی می‌کنند، 20 درصد حق بیمه کمتری نسبت به بقیه می‌پردازند و این پول را در زمان برداشت محصول پرداخت خواهند کرد.

سالانه بخش زیادی از محصولات کشاورزی با سیل، سرمازدگی، تگرگ، باران‌های خارج از فصل و عوامل پیش بینی شده دیگر از بین می رود اگر این محصولات بیمه باشند، بخشی از خسارت‌ها را بیمه پرداخت می کند.

این نوع بیمه شامل پوشش‌های مختلفی مانند بیمه زراعت، بیمه باغبانی، بیمه دامپروری و بسیاری دیگر می‌شود. بیمه محصولات کشاورزی به کشاورزان کمک می‌کند تا در صورت وقوع حوادث طبیعی، بحران‌های اقتصادی یا سایر رخدادهای ناگوار، خسارات مالی خود را جبران کنند.

کشاورزی قراردادی از دو سال پیش آغاز شده، در این مدل کشاورز با یک سرمایه گذار بخش خصوصی یا دولتی قرارداد می بندد، و محصول را در زمان برداشت بر اساس توافقی که انجام شده به سرمایه‌گذار تحویل می دهد در این مدل نقدینگی کشاورزی تامین می‌شود که منجر به افزایش تولید می شود و سرمایه گذار هم سایر زنجیره ها را از قبیل فراوری و یا صادرات را تکمیل می کند که از ارزش افزوده آن سرمایه گذار هم منتفع می‌شود.

کمبود نقدینگی مشکل بزرگ کشاورزان است که با توجه به حساسیت این بخش در انجام به موقع عملیات کشاورزی، باعث کاهش تولید و کاهش درآمد کشاورزان می شد.

به گزارش کاج برس به نقل از فارس سامانه ای برای ثبت خدمات کشاورزی قراردادی غیر حضوری وجود دارد................. .. .......... /...................... کد 238 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .