دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

۲۰ درصد تخفیف بیمه و پرداخت در زمان تحویل محصول از امتیازات کشت قراردادی است

 

AA-_255.jpg

کشاورزی آینده جهان: 22/8/1402

معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی کشت قراردادی را روشی برای خدمت‌رسانی به قشر عظیم کشاورزان خرده‌مالک معرفی کرد و حرکت به سوی یکپارچه‌سازی اراضی را نیاز ضروری کشاورزی بهره‌ور و اقتصادی خواند.

علیرضا مهاجر در یازدهمین نشست کشاورزی قراردادی گندم، جو و دانه‌های روغنی گفت: کشت قراردادی اختیاری است و بیمه محصولات کشاورزی با تخفیف ۲۰ درصدی و پرداخت در زمان تحویل محصول از ویژگی‌های کشاورزی قراردادی است.

وی از برطرف شدن مشکلات بذر در استان‌ها خبر داد و افزود: ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار کشت آبی و دیم انجام شده است و این در حالی است که میزان مصرف کود ۳۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است و مصرف بذر در شرایط خوب قرار دارد.

معاون امور زراعت وزیر جهادکشاورزی از ثبت رکورد خرید تضمینی گندم در سال گذشته و رسیدن به خودکفایی گندم نان گفت و تاکید کرد: با همت کشاورزان و کمک مسوولان خواهیم توانست به پایداری در تولید دست یابیم و این روند را در جو و دانه‌های روغنی تکرار کنیم.

به گزارش کاج برس به نقل از ايرنا؛ پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، گفتنی است؛ این مراسم با حضور مدیران ستادی و مشارکت وبیناری رؤسای سازمان جهادکشاورزی استان‌ها در سالن جلسات شهیدان نعمتی جم برگزار شد...... ..................... ........ .. .......... /...................... کد 255 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .