دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

تایلند روی خوش به بازار شکر نشان نداد

 

AA-_256.jpg

کشاورزی آینده جهان: 22/8/1402

تولیدکنندگان شکر تایلندی نگرانند که کنترل‌های جدید دولت صادرات را به تاخیر بیندازد.

تولیدکنندگان و فروشندگان این محصول اظهار کردند که صادرات شکر تایلند ممکن است در سال آینده با تاخیر انجام شود زیرا دولت اقدامات جدیدی را برای محافظت از عرضه داخلی و جلوگیری از قاچاق ارائه کرد.

تایلند، بزرگترین صادرکننده شکر جهان پس از برزیل، هفته گذشته شکر را به عنوان یک کالای کنترل شده طبقه بندی کرد که برای صادرات بیش از یک تن به تایید دولت نیاز دارد، اقدامی که به گفته برخی از تاجران می‌تواند سرعت تحویل را کاهش دهد.

داده‌های دولتی نشان می‌دهد که تولید شکر تایلند تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفته است و انتظار می‌رود امسال ۸ میلیون تن تولید کند که ۲.۵ میلیون تن آن مصرف داخلی و ۵.۵ میلیون تن صادر خواهد شد. سال گذشته این کشور ۷.۶۹ میلیون تن شکر صادر کرد.

به گزارش کاج برس به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رویترز، دولت تایلند افزایش قیمت داخلی ۲۰ درصدی به ازای هر کیلو را چند روز پس از تصویب آن معکوس و سعی کرد منافع کشاورزان نیشکر را که از هزینه‌های بالاتر نیز متضرر شده بودند، متعادل کند اما نتوانستند قیمت‌های محلی را افزایش دهند. دولت همچنین گفته است که اقداماتی را برای حمایت از کشاورزان نیشکر ارائه خواهد کرد........ ..................... ........ .. .......... /...................... کد 256 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .