چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

رزمایش بزرگ درختکاری، دستور کار بسیج وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری

 

AA-_262.jpg

کشاورزی آینده جهان: 22/8/1402

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی گفت: بنا به فرمایش رهبر انقلاب، امسال رزمایش بزرگ درختکاری، نهال کاری و بذرکاری را در دستور کار داریم و سال گذشته نیز ۵۰ میلیون اصله نهال توسط بسیج کشاورزی کاشته شد.

«مهرداد پاکار» با تشریح گزارش عملکرد یکسال اخیر و برنامه های پیشرو افزود: بسیج نیروی کار آمد همه دوره ها و عرصه های مختلف است و تلاش در استقلال و عزت کشور دارد و از وابستگی به بیگانگان بیزار است.

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: وزارت جهاد کشاورزی همان جهاد سازندگی سابق در هشت سال دفاع مقدس سه هزارو ۱۰۰ شهید تقدیم کشور کرده است.وی با بیان اینکه برنامه های هفته بسیج در بحث خدمت به مردم مختص یک هفته نیست و این برنامه ها تا هفته بسیج سال آینده ادامه دارد، اظهار داشت: در هفته بسیج سوم آذر ماه در همه نماز جمعه های سراسر کشور میز خدمت جهاد کشاورزی توسط بسیج کشاورزی برگزار می شود تا به مشکلات کشاورزان، روستاییان و عشایر بدون هیچ تشریفاتی رسیدگی شود.

پاکار تصریح کرد: در هفته بسیج بزرگترین رزمایش جهادی، سازندگی و محرومیت زدایی بسیج جهاد کشاورزی توسط بسیجیان سازمان های مختلف برگزار می شود.

وی ایجاد جاده برای جامعه عشایری، اعزام تیم های دامپزشکی به مناطق محروم، احیای قنوات، اعزام گروه های پزشکی، اهدای جهیزیه، اهدای آرد و مبارزه با آفات، آبرسانی، اجرای طرح های آبخیزداری، اهدای خون و تجلیل از پیشکسوتان بسیجی و جبهه و جنگ را از اقدامات مهم بسیج کشاورزی برشمرد.

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی گفت: در بحث اعزام پزشکان، ۴۰ پزشک متخصص در حوزه های مختلف داریم که به کشاورزان، روستاییان و عشایر مناطق کم برخوردار در زمینه سلامت و درمان کمک می کنند که در همین زمینه خیرین و بیمارستان هایی داریم که پزشکان را به مناطق مختلف اعزام کنیم.

وی افزود: در بحث اهدای جهیزیه به کشاورزان، روستاییان و عشایر مناطق کم برخوردار ورود کرده ایم به طوری که سال گذشته ۱۱۰ جهیزیه تهیه و ارایه شد.

پاکار در بحث تامین آرد جامعه عشایری در مناطق کم برخوردار افزود: برخی از عشایر مناطق برفگیر کشور در فصل زمستان برای تامین آرد خود دچار مشکل می شوند که در همین راستا سال گذشته برای هر خانوار ۱۵ کیسه آرد تهیه کردیم که امسال نیز این روند ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، به منظور راحتی جامعه عشایری سکوهایی در مناطق عشایری ۵ استان کشور از جمله چهار محال بختیاری، ایلام، خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی ایجاد کرده ایم.

وی درباره ورود بسیج کشاورزی در بحث جهاد ترویج اظهارداشت: بسیج در اجرای مبارزه با آفات در مناطق جنوبی کشور از جمله درختان خرما و سوسک سرخرطومی و آفات درختان زاگرس همکاری داشته است.

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: سال گذشته دو کیلومتر آبرسانی برای ۷۰ هکتار اراضی کشاورزی با ساخت پل انجام دادیم.

کاشت ۵۰ میلیون اصله نهال در طرح مردمی کاشت درخت

وی دربحث طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری امسال رزمایش بزرگ درختکاری ، نهال کاری و بذرکاری را در دستور کار داریم تاجایی که سال گذشته ۵۰ میلیون اصله نهال توسط بسیج کشاورزی کاشته شد.

وی درباره کاهش خون در سازمان انتقال خون در فصل سرما اشاره کرد و افزود: امسال بسیج کشاورزی برای رفع این مشکل وارد صحنه شده و با اهدای خون این مشکل را برطرف خواهد کرد.

پاکار درباره حمایت از مردم مظلوم غزه گفت: همایش سراسری ۵۰ هزار نفر از بسیجیان وزارت جهاد کشاورزی ۳۰ آبان ماه برای پشتیبانی از مردم مظلوم غزه برگزار می شود همچنین رزمایش بزرگ گردان های بیت المقدس و کوثر ۳ آذرماه از خیابان آزادی را خواهیم داشت.

به گزارش کاج برس به نقل از ايرنا؛ وی درباره حضور بسیج کشاورزی در تامین امنیت غذایی پایدار افزود: امسال نمایشگاه نقش بسیج در ایجاد امنیت غذایی پایدار برپا می شود که در آن مقاله نویسی در خصوص حضور بسیجیان در امنیت غذایی کشور ارایه می شود.......... .. .......... /...................... کد 262 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .