پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

دهقانی فیروز آبادی:

سازمان تات سکوی حکمرانی فناوری غذا

 

AA-_270.jpg

کشاورزی آینده جهان: 23/8/1402

دهقانی فیروز آبادی معاون علمی، فن آوری و دانش بنیان ریاست جمهوری در بازدید از پژوهشگاه بیوتکنولوژی و بانک ژن گیاهی ملی ایران در موسسه تهیه و اصلاح و تهیه نهال و بذر کشاورزی بیان کرد: دستاوردهای علمی و فناوری سازمان تات قابلیت تجاری سازی دارند.

دهقانی فیروز آبادی با اشاره به اینکه سازمان تات سکوی فناوری دانش بنیان حوزه غذا است، افزود: این سازمان یکی از ذخایر کشور از نظر نیروی انسانی متخصص، دانش و زیرساخت های ارزشمند علمی کشور در بحث امنیت غذایی است.

وی با بیان اینکه پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی شاخص سازمان تات از گذشته تاکنون فعالیت های ارزشمند و تاثیرگذاری داشته است، اظهار کرد: امروز چند نمونه از دستاوردهای اخیر در حوزه تضمین امنیت غذایی کشور را در این پژوهشگاه دیدیم که تاثیر زیادی در توسعه صنعت کشاورزی و امنیت غذایی کشور دارد.

دهقانی فیروز آبادیبا بیان اینکه امیدواریم تا ۲ سال آینده شاهد اتفاقات متفاوت و چشمگیر در دستاوردهای حوزه کشاورزی باشیم، گفت: بر اساس شناختی که از تات پیدا کردم ارزش تمام دارایی های این سازمان به چند صد همت خواهد رسید.

وی از حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت ایجاد و توسعه شبکه هایی که توانایی بالندگی دارند و همچنین حمایت از مصرف کننده و ذینفع نهایی خبر داد.

به گزارش کاج برس به نقل از روابط عمومی سازمان تات؛ معاون علمی، فن آوری و دانش بنیان ریاست جمهوری ضمن حمایت از تغییر رویکرد مدل حاکمیت تصدی گری به مدل حاکمیت پلتفرمی گفت: سازمان تات به عنوان پیشرو در این تغییر رویکرد مورد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد.

دهقانی فیروز آبادی در حاشیه این نشست ضمن بازدید از بزرگترین بانک ژن ذخایر ژنتیکی از دپارتمان های مختلف پژوهشگاه بیوتکلونوژی بازدید کرد...‌................... .. .......... /...................... کد 270 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .