پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد:

ارایه ۲۰ میلیون خدمت رایگان به مناطق محروم توسط جهاد دامپزشکی

 

AA-_273.jpg

کشاورزی آینده جهان: 23/8/1402

سازمان دامپزشکی کشور اعلام‌کرد: جهاد دامپزشکی تاکنون ۲۰ میلیون خدمت رایگان در نقاط محروم و صعب‌العبور در زمینه‌هایی همچون واکسیناسیون، درمان، تشخیص، آموزش و ترویج و مدیریت بیماری‌های دامی انجام داده است.

جهاد دامپزشکی کار و خدمات جهادی به‌ویژه در مناطق محروم و صعب‌العبور را با استفاده از ظرفیت سایر ارگان‌ های دولتی و غیردولتی در حوزه پیشگیری و مدیریت بیماری‌ های دامی و آموزش و ترویج ادامه می‌دهد.

جهاد دامپزشکی از خرداد سال ۱۴۰۱ با سه ماموریت اصلی، ارائه خدمات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، پیشگیری از بیماری‌ها دامی، مدیریت بیماری‌ها و آموزش و ترویج مسایل مرتبط با دامداری‌ها در قالب اهداف اصلی و تخصصی این سازمان فعالیت می‌کند.

در این رزمایش‌ها، از ظرفیت‌های دیگر ارگان‌های دولتی و غیردولتی، سپاه، بسیج و گروه های جهادی برای تسریع خدمت رسانی به مناطق صعب العبور استفاده می شود.

کنترل بیماری‌های دام و طیور از جمله وظایف دامپزشکی است که در این راستا می‌توان به منظور اجرای سیاست‌های این سازمان از استعداد و ظرفیت‌های گروه‌های جهادی در مناطق روستایی برای خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی استفاده بهینه کرد.

به گزارش کاج برس به نقل از سازمان دامپزشکی کشور ؛ اهم خدمات در رزمایش دامپزشکی به مناطق کم‌برخوردار و صعب‌العبور عشایری ارائه خواهد شد و این خدمات رایگان شامل واکسیناسیون، سمپاشی اماکن دامی، آموزش و ترویج، تشخیص و درمان دام‌های عشایری خواهد بود که در سنوات گذشته امکان‌پذیر نبود.‌................... .. .......... /...................... کد 273 AA

- - - - - - - -

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .