پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

افزایش 10هزارتنی تولید سیب در استان تهران

AA-_292.jpg

 

کشاورزی آینده جهان: 24/8/1402

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به پایان برداشت سیب از باغات این استان گفت: تولید سیب در استان تهران به بالغ بر 320هزارتن رسید.

جبرئیل برادری با اعلام این خبر اظهار داشت: 9114هكتار از باغ های استان تهران به كشت این محصول اختصاص دارد كه این میزان حدود پنج درصد كل سطح زیر كشت باغ های سیب در كشور است.

وی درخصوص توليد سيب استان تهران گفت: در سيب درختی، هرساله استان تهران 319هزارتن توليد دارد كه 11درصد سهم توليدات ما درسطح كشور است و جايگاه سوم كشوري را داريم.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان تهران گفت: دو شهرستان در كشور وجود دارد كه بيشترين سهم را در توليد سيب دارد كه اول شهرستان اروميه با 397 هزار تن و شهرستان دماوند با 215هزار تن در جايگاه دوم به ميزان توليد هر چند كيفيت سيب دماوند قابل مقايسه نيست.

برادری ادامه داد: شهرستان دماوند بيشترين سطح باغات و بيشترين ميزان توليد را با حدود 215هزار تن محصول سيب به خود اختصاص داده است.

وی افزود: شهرستان های شمیرانات با 48هزارتن و فیروزکوه با 37هزارتن بعد از دماوند بیشترین میزان تولید سیب را درسطح استان دارند.

برادری تاکید کرد: باغداران استان تهران از نظر عملکرد بالاترین عملکرد را در تولید سیب دارند؛ امسال نیز باغداری با 36تن در هکتار به عنوان نمونه کشوری از استان تهران معرفی شده است.

به گزارش کاج برس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، وی گلدن دلیشز و رد دلیشز را از بالاترین ارقام سیب تولیدی استان تهران دانست و ادامه داد: كشورهای عراق، افغانستان، پاكستان و تركمنستان به ترتيب واردكنندگان سيب از ايران بودند.

. .......... /...................... کد 292 AA

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .