پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

آغاز برداشت زعفران در گیلانغرب

 

AA-_312_-_Copy.jpg

 

 

 

کشاورزی آینده جهان: 27/8/1402

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب از آغاز برداشت زعفران در سطح پنج هکتار از مزارع «بخش گواور» این شهرستان خبر داد.

«جبار ولی‌پور» در گفت و گويي افزود: بیش از پنج هکتار از اراضی بخش گواور زیر کشت زعفران رفته و پیش بینی می شود بیش از ۹ کیلوگرم کلاله زعفران خشک به ارزش هفت میلیارد ریال از سطح این مزارع برداشت شود.

وی با بیان اینکه کار برداشت زعفران از دهه اول آبان آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت، گفت: زعفران گیاهی هفت ساله با نیاز آبی کم و با خواص دارویی فوق العاده است.

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب در ادامه گفت: نوع‌ آب و هوای شهرستان گیلانغرب که در بیشتر نقاط آن زمستانی ملایم و تابستانی گرم و خشک و آفتابی است، برای کشت زعفران مناسب بوده به طوریکه از گذشته های دور تاکنون زعفران وحشی در برخی از نقاط این شهرستان و بخصوص حاشیه رودخانه ها به صورت خودرو وجود داشته که محصول آن قابل استفاده خوراکی و غذایی بوده است.

ولی‌پور با بیان اینکه کشاورزانی که بخواهند نسبت به کشت زعفران اقدام کنند از حمایت های لازم از سوی جهاد کشاورزی برخوردار می شوند، افزود: زعفران از جمله گیاهان گرانقیمت با ارزش غذایی و دارویی بسیار با اهمیت است که به دلیل کم هزینه بودن مخارج کشت آن در صورت مراقبت در کاشت و داشت، می تواند با تولید محصول بیشتر، سود سرشاری را نصیب کشاورزان زعفران کار کند.

شهرستان گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که سالیانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.

به گزارش کاج برس به نقل از ايرنا؛ گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.. .‌.......‌................... .. .......... /...................... کد 312 AA

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .