جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد:

ورود بیش از ۴۰۰ هزار تن نهاده دامی به بندرامام خمینی

Gg-_94.jpg

کشاورزی آینده جهان: 12/04/1403

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از ورود بیش از ۴۰۰ هزار تن نهاده دامی به بندرامام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

حسین شیرزاد افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون تعداد ۶ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی به وزن ۴۰۳ هزار تن متعلق به شرکت پشتیبانی امور دام کشور وارد بندر امام خمینی (ره) شده اند؛ که از این میزان ۴ کشتی حامل کنجاله سویا به وزن ۲۶۲ هزارتن و ۲ کشتی حامل ذرت به وزن ۱۴۰ هزار تن پهلودهی و تخلیه شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهارداشت: در سال جاری تاکنون مجموع ۴۳۹ هزار تن نهاده‌های دامی از طریق حمل ریلی به میزان ۲۵ هزار تن و حمل جاده‌ای به میزان ۴۱۴ هزار تن از مبدا بندر امام خمینی (ره) به مقاصد استانهای کشور بارگیری و حمل شده است.

وی تصریح کرد: در بنادر استان گیلان ۵ کشتی حامل ۱۵ هزار تن ذرت پهلودهی شده‌اند که محموله آنها پس از طی مراحل تخلیه، جهت ذخیره‌سازی به انبارهای استان خواهند رفت.

شیرزاد اضافه کرد: همچنین در بنادر امیرآباد و فریدونکنار استان مازندران تعداد ۱۲ کشتی حامل ۳۴ هزار تن ذرت وارداتی از کشور روسیه وارد شده‌اند که از این میزان ۱۳ هزار تن از ذرت به استانهای مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، گیلان و خراسان رضوی ارسال شده است. ‌

به گزارش کاج پرس به نقل از شرکت پشتیبانی امور دام کشور، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره حجم واردات گوشت و مرغ منجمد افزود: در بندر شهید رجایی استان هرمزگان از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا کنون ۹۰ کانتینر گوشت قرمز به وزن ۲ هزارو ۵۰۰ تن، و ۵۱۱ کانتینر مرغ منجمد به وزن ۱۳ هزار ۷۹۷ تن تخلیه و در سایر استان های کشور توزیع شده است...... //................. // کد 94G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .