جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

امضای تفاهم‌نامه همکاری برای بهره‌گیری از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در رفع نیاز زنجیره ارزش کشاورزی

Gg-_99.jpg

کشاورزی آینده جهان: 13/04/1403

تفاهم‌نامه همکاری مشترک دفتر محیط زیست، توسعه پایدار و امور فناوری وزارت جهاد کشاورزی و ستاد غذا و کشاورزی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای بهره‌گیری از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در رفع نیازهای گلوگاهی زنجیره ارزش اقتصادی امضا شد.

هدف از امضای این تفاهم‌نامه همکاری که توسط ارژنگ جوادی قائم مقام ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی (نهاد ریاست جمهوری) به نیابت از کاظم خاوازی (دبیر ستاد) و ابوالفضل رئوفی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر محیط زیست، توسعه پایدار و امور فناوری وزارتخانه امضا شد، افزایش نفوذ دانش در بخش کشاورزی و ارتقای همکاری‌های مشترک میان طرفین برای مشارکت و هم‌افزایی به منظور استفاده بهینه از توانایی‌ها، امکانات و منابع در اختیار طرفین در راستای رفع نیازهای گلوگاهی در زنجیره ارزش کشاورزی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانش‌بنیان است.

توسعه روش‌های جدید فرآوری و استفاده از ضایعات و پسماندهای کشاورزی و صنایع وابسته، افزایش ضریب نفوذ فناوری‌های تحول‌آفرین اقتصادمحور در بخش کشاورزی، توسعه بازار و مقیاس محصولات و خدمات دانش‌بنیان در راستای سیاست‌های کلی کشور برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، در 7 ماده و 3 تبصره، از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

بنابراین گزارش، آغاز فعالیت همکاری مشترک از تاریخ امضای این تفاهم‌نامه (۱۲ تیر ماه) و مبادله آن خواهد بود.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، طرفین در این تفاهم‌نامه همکاری ۴ ساله توافق کردند که به صورت دوره‌ای، فعالیت‌های انجام شده و پیشرفت‌های صورت گرفته را بررسی و گزارش کنند....... //................. // کد 99G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .