جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

اتمام مبارزه با آفت سن گندم/ مبارزه با ملخ‌های بومی به ۹۴ هزار هکتار رسید

Gg-_109.jpg

کشاورزی آینده جهان: 14/04/1403

مدیر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات کشور از اتمام مبارزه با آفت سن گندم و مبارزه با ملخ‌های بومی در سطح 94 هزار هکتار در کشور خبر داد.

سعید معین با بیان این که مبارزه با آفت سن گندم به پایان رسیده است، اظهار داشت: بنابر آمار عملیات مبارزه با آفت سن گندم در سطح ۳ میلیون و ۱۲۶ هزار هکتار در ۲۸ استان کشور صورت گرفته است.

به گفته وی، امسال در سطح ۲ میلیون هکتار علیه سن مادر و مابقی پوره مبارزه شده است.

مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات یادآور شد:: بنابر آمار، سال گذشته در سطح ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار مبارزه علیه سن مادر و پوره صورت گرفت که بیانگر رشد ۵۲۶ هزار هکتاری مبارزه نسبت به سال ماقبل است.

به گفته وی، سال گذشته سن‌زدگی گندم 0.8 درصد بود که امسال برآورد می‌شود با اتخاذ تمهیدات صورت گرفته کمتر از این رقم باشد.

مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور همچنین گفت: بنابر آمار تاکنون در سطح ۹۴ هزار هکتار مبارزه علیه انواع ملخ‌های بومی در ۲۰ استان کشور صورت گرفته است.

وی با بیان این که ۷۰ درصد مبارزه با ملخ‌های بومی علیه ملخ‌های مراکشی است، افزود: مبارزه با ملخ‌های بومی تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد.

معین ادامه داد: سال گذشته در سطح ۱۵۳ هزار هکتار مبارزه علیه ملخ‌های بومی صورت گرفت و امسال پیش‌بینی می‌شود که سطح مبارزه به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار هکتار برسد.

مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات درباره آخرین وضعیت مبارزه با ملخ صحرایی، افزود: با توجه به بارش‌های اخیر و پیش‌بینی بارش‌های نرمال در تابستان و پاییز در شبه جزیره عربستان، شرق آفریقا و جنوب ایران احتمال حمله ملخ افزایش می‌یابد.

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای به استانداران جنوبی آماده‌باش مبارزه علیه ملخ‌های صحرایی را داد، براین اساس ستاد بحران هر ماه جلسه‌ای به ریاست استانداران و اعضای ستاد بحران در خصوص ملخ‌های صحرایی تشکیل می‌دهند..............،....... //................. // کد 109G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .