جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

۲۵ درصد قبوض برق مردم تهران رایگان شد

Gg-_128.jpg

کشاورزی آینده جهان: 17/04/1403

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ۲۵ درصد قبوض برق خانگی صادره در شهر تهران از ابتدای خردادماه، رایگان شده است.

کامبیز ناظریان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان این که ۷۵ درصد مشترکان برق شهر تهران شامل سه میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک دارای تعرفه خانگی هستند، اظهار کرد: از مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار صورت‌حساب برق خانگی صادره در شهر تهران از ابتدای خردادماه، ۵۸۰ هزار صورت‌حساب مشمول پاداش کاهش مصرف شده است و ۲۵ درصد قبوض صادره نیز با احتساب پاداش تخصیصی، با رقم صفر ریال صادره شده است.

وی افزود: برای تأمین برق مصرفی شهر تهران در ساعات اوج بار نیاز به ۳۰۰ تا ۳۵۰ مگاوات انرژی مازاد است که تأمین این میزان انرژی برای ساعاتی محدود از طریق احداث نیروگاه فاقد توجیه فنی و اقتصادی است و ضروری است با مدیریت بار و توزیع صحیح روند مصرف، مصرف برق در ساعات اوج بار تعدیل و اصلاح شود.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با قدردانی از همراهی ارزنده شهروندان تهرانی در مدیریت مصرف برق به پویش باانرژی اشاره کرد و با بیان این که امسال علاوه بر پاداش‌های ریالی اعمال شده بر روی قبوض برق، جوایز متعددی نیز از قبیل خودرو و لوازم‌خانگی به مشترکانی که بتوانند حداقل ۱۵ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند اهدا خواهد شد از مشترکان تهرانی درخواست کرد باتوجه‌به افزایش قابل‌ملاحظه دمای هوا، حداکثر همکاری را در مدیریت مصرف برق به عمل‌آورده و از استفاده از تجهیزات برقی پرمصرف در ساعات پیک‌بار خودداری کنند.

۱۵ درصد از مصرف برق پایتخت متعلق به بخش اداری است

وی در ادامه بالغ بر ۱۵ درصد از مصرف برق پایتخت را متعلق به بخش اداری دانست و با اشاره به تحقق کاهش ۱۲۰ مگاواتی در حوزه مصرف برق ادارات از طریق اجرای برنامه‌های مدیریت بار یادآور شد: انتظار می‌رود با افزایش همکاری مشترکان بخش اداری شاهد دستیابی به عدد ۱۸۰ مگاوات صرفه‌جویی در این حوزه به‌صورت تدریجی تا مردادماه باشیم.ناظریان تصریح کرد: تمامی ادارات شهر تهران مجهز به کنتورهای هوشمند هستند و مصرف برق آنان به‌صورت لحظه‌ای در حال رصد و پایش بوده و در صورت بی‌توجهی به مصوبه هیات دولت مبنی بر لزوم کاهش مصرف، مشمول اعمال محدودیت و قطع برق خواهند شد.... //................. // کد 128G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .