جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

۱۱۵ هزار هکتار از اراضی خوزستان زیر کشت تابستانه رفت

Gg-_137.jpg

کشاورزی آینده جهان: 18/04/1403

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون ۱۱۵ هزار و ۵۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت محصولات تابستانه رفته است.

عبدالرضا سیداحمدی در گفت وگویی بیان کرد: برنامه‌ریزی برای کشت تابستانه در ۲۵۴ هزار هکتار از اراضی خوزستان انجام شده که تاکنون کشت ۱۱۵ هزار و ۲۵۰ هکتار آن انجام شده است. وی به کشت تابستانه شلتوک در ۹۹ هزار هکتار از اراضی خوزستان اشاره کرد و گفت: کشت تابستانه شلتوک در ۱۲ هزار هکتار دیگر از اراضی کشاورزی استان در حال انجام است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: محصولاتی که در تابستان کشت می‌شوند شامل ذرت، حبوبات، برنج، سبزی و صیفی، سورگوم، کنجد و سویا هستند.

سیداحمدی اظهارکرد: تاکنون کشت کنجد در چهار هزار و ۸۰۰ از اراضی کشاورز، کشت حبوبات در چهار هزار و ۵۰۰ هکتار، کشت سبزی و صیفی در سه هزار و ۳۰۰ هکتار، کشت ذرت در یکهزار و ۳۰۰ هکتار، کشت سویا در ۵۹ هکتار و سورگوم در ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی انجام شده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، نیاز آبی کشت تابستانه برای ۳۲۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان پنج میلیارد متر مکعب برآورد شده است.

سالانه حدود ١٨ میلیون تن محصول کشاورزی در استان خوزستان تولید می‌شود....... ......،....... //................. // کد 137G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .