جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

رئیس سازمان امور عشایر ایران:

پالایش و شفاف‌سازی آمار جامعه عشایری در دستور کار است

Gg-_162.jpg

کشاورزی آینده جهان: 19/04/1403

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: پالایش و شفاف‌سازی آمار جامعه عشایری در دستور کار قرار دارد و با شفافیت در آمار، مشکلات ارائه خدمات به این جامعه مرتفع می‌شود.

شایان نادری در نشست بررسی آمار جمعیت عشایری استان‌های اصفهان و فارس، از حضور و مشارکت جامعه عشایری کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قدردانی کرد و حضور مردم در انتخابات را پشتوانه نظام و انقلاب اسلامی دانست.

وی در این نشست بر اهمیت شفاف‌سازی آمار جمعیت عشایری کشور تاکید کرد و اظهار داشت: پالایش آمار جمعیت جامعه عشایری کشور در دستور کار سازمان و ادارات تابعه استانی قرار دارد و با شفافیت در آمار، مشکلات ارائه خدمات به این جامعه مرتفع می‌شود.

نادری گفت: باید هرچه سریع‌تر پالایش آمار جمعیت عشایری کشور انجام شود تا کسانی که عشایر واقعی نیستند حذف و عشایر واقعی و جامانده از سرشماری از خدماتی که ارائه می‌شود، بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به این که ثبت اطلاعات و آمار فرزندان عشایری که تشکیل خانواده داده‌اند و عشایر جامانده از سرشماری یکی از چالش‌های این حوزه است، ابراز کرد: باید در ثبت افراد جدید در سامانه سرشماری ثبتی‌نمایی دقت لازم صورت گیرد تا نام کسانی که عضو تعاونی‌های عشایری نیستند اما در عشایر بودن آنان تردیدی وجود ندارد، در این سامانه ثبت شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، به گفته وی، باید با بهره‌گیری از افراد متخصص در حوزه آمار و سرشماری، درصد خطاهای سرشماری ثبتی مبنایی جامعه عشایری کشور را کاهش دهیم.

در این نشست که در سالن کوچ سازمان امور عشایر ایران برگزار شد، مدیران کل امور عشایر استان‌های فارس و اصفهان نیز گزارشی از همکاری‌های مشترک برای ثبت آمار عشایری که بین دو استان ییلاق و قشلاق می‌کنند و مشکلات موجود در این حوزه ارائه دادند.............................،... .... //................. // کد 162G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .