جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

لزوم تامین بیش از 140 همت اعتبار برای اجرای طرح‌های آب و خاک

Gg-_166.jpg

کشاورزی آینده جهان: 20/04/1403

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای اجرای طرح‌های تکلیف شده در برنامه هفتم توسعه به بیش از 140 همت اعتبار در سال نیاز داریم که باید به صورت سالانه نیز 20 درصد افزایش یابد.

گردهمایی سراسری مدیران آب و خاک کشور به ریاست صفدر نیازی شهرکی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در حاشیه این گردهمایی، صفدر نیازی شهرکی در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با تکالیف معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: مهم‌ترین وظایف حوزه آب و خاک اجرای سامانه‌های نوین آبیاری است.

وی ادامه داد: حدود ۱۵۰ هزار هکتار آبیاری زیر سطحی، ۷۰ هزار هکتار اجرای شبکه‌های آبی و زهکشی، ۹۰ هزار هکتار اجرای عملیات آب و خاک در عرصه تشکل ها، و در حدود ۳۰۰۰ کیلومتر مرمت و احداث قنوات به صورت سالانه، بخشی از تکالیفی است که این برنامه به عهده ما گذاشته است.

نیازی با اشاره به الزامات اجرای طرح‌های آب و خاک گفت: کمترین این الزامات، تامین منابع مالی مورد نیاز است زیرا برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۱۴۰ همت اعتبار در سال نیازست تا بتوانیم به اهداف پیش بینی شده در این برنامه برسیم.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه منابعی که در حال حاضر در اختیار معاونت آب و خاک قرار گرفته، بسیار محدود است، ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه امسال به نام سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده است، با همکاری بهره‌برداران و تامین تسهیلات، به افق مشخص شده در این برنامه نزدیک شویم.

وی با بیان اینکه بر اساس موافقت‌نامه‌های ملی، تنها در حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار این بخش قرار می‌گیرد، گفت: حدود ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان نیز اعتبارات حوزه آب و خاک است که به استان‌ها تخصیص پیدا می‌کند، علاوه بر این پروژه‌های ملی نیز به عهده ما گذاشته می‌شود که بودجه آن از محل صندوق ذخیره ارزی تامین می‌شود که این جدا از بحث وظایف برنامه هفتم توسعه است.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،گفتنی است، در پایان این گردهمایی از نرم افزار کاربردی نمایه مطالعات خاک کشور توسط معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.................... .. //................. // کد 166G

--------------------

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .