یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

آزاد شدن صید میگو در آب‌های ساحلی هرمزگان

اخبار کشاورزی:  آزاد شدن صید میگو در آب‌های ساحلی هرمزگان

کاج پرس: 14/7/1400

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: صید میگو در آب‌های ساحلی این استان که از ۱۱ مهرماه باید انجام می‌شد، از امروز چهارشنبه آغاز شده است.

ابراهیم عالی زاده به رسانه‌ها اعلام کرد: آغاز صید میگو از ۱۱ مهرماه اعلام شده بود که باتوجه به وقوع طوفان حاره ای و بارندگی شدید در جنوب و جنوب شرق کشور این صید به تعویق افتاد. وی تصریح کرد:صید میگو هر سال در ۷۰۰ کیلومتر مربع از صیدگاه‌های استان از بندرکوهستک شهرستان سیریک آغاز می‌شود و در صیدگاه‌های میناب، هرمز و تولای قشم به پایان می‌رسد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان ادامه داد: امسال بیش از ۱۵۰ فروند لنج صیادی با بیش از دو هزار صیاد، در فصل صید میگو مشارکت دارند و استفاده از تورهای صید نامرئی (منوفیلامنت) در فصل صید میگو، مانند تمام فصول ممنوع است.

عالی زاده با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در راستای حفظ و بازسازی ذخایر و همچنین مقابله با صید غیر مجاز بیان کرد: صید بیش از میزان، موجب آسیب دیدن ذخایر شده و بازسازی ذخیره با دشواری انجام پذیرد.

استان هرمزگان باتوجه طول نوار ساحلی، تنوع گونه ای، تنوع روش‌های صید، ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب، حدود ۴هزار و ۵۰۰ فروند شناور مجاز و۳۲ هزار صیاد به عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، نزدیک به ۸۰۰ فروند از شناورهای ماهیگیری در آب‌های فراساحلی خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند فعالیت می‌کنند..........کدB356

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

کانال تلگرام: https://t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .