یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

آمادگی احداث دو نیروگاه در لبنان را داریم

اخبار کشاورزی:  آمادگی احداث دو نیروگاه در لبنان را داریم

کاج پرس: 17/7/1400

یک کارشناس بین‌الملل حوزه انرژی با بیان اینکه روند ارسال سوخت و تامین انرژی لبنان توسط ایران ادامه خواهد داشت، گفت: اگر دولت لبنان درخواست داشته باشد ما آمادگی احداث حداقل دو نیروگاه برق را در این کشور داریم.

وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی ایران را برای کمک به حل مشکل کمبود برق در لبنان و همچنین تامین نفت و گاز مورد نیاز این کشور در چارچوب حقوق بین‌المللی اعلام کرد. اردن نیز پیشتر اعلام کرده بود که برق لبنان را از طریق سوریه تامین می‌کند، این خبر پس از دیدار وزرای برق اردن، لبنان و سوریه در امان در راستای بحث در مورد برنامه کاری عملیات مجدد خط اتصال برق بین اردن و سوریه منتشر شده است.

در همین رابطه رضا میرابیان به خبرنگار ایلنا گفت: برنامه احداث نیروگاه در لبنان توسط ایران از گذشته مطرح بوده و بنا بر این بود که این کشور بتواند به لحاظ تولید برق به خودکفایی برسد و بارها پیشنهاداتی داده شده بود. اما یکی از عواملی که باعث عقب افتادن این پروژه شد کارشکنی امریکا بوده است.

وی با اشاره به این پیشنهاد مجدد برای ساخت نیروگاه در لبنان، افزود: اگر دولت لبنان درخواست داشته باشد ما آمادگی احداث حداقل دو نیروگاه برق را در این کشور داریم.

این کارشناس بین‌الملل انرژی در ادامه درباره ارسال نفت و گاز به کشور لبنان اظهار داشت: طی روزهای گذشته سومین کشتی حامل نفت وارد بندر بانیاس سوریه و در حال انتقال به لبنان است.

وی با بیان اینکه روند ارسال سوخت و تامین انرژی لبنان توسط ایران ادامه خواهد داشت و محصور به این سه محموله نیست، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم گاز را هم فعلا از طریق شناورهای حمل گاز به این کشور ارسال می‌کنیم تا امکان احداث خط لوله فراهم شود. میرابیان یادآور شد: اکنون اولویت لبنان تامین نفت و سوخت خودروها، بیمارستان‌ها و نیروگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه ما امکان صادرات انرژی به هر نقطه‌ای از جهان به جز رژیم‌صهیونیستی را داریم، تاکید کرد: به لحاظ ارسال سوخت به هر کشوری محدودیتی نداریم، آنچه که تاکنون مانع بوده فشار و تحریم‌های امریکا بوده تا اقتصاد، معیشت و زندگی مردم لبنان را به لبه پرتگاه برساند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایلنا، این کارشناس حوزه انرژی بیان داشت: در واقع اقدام جمهوری اسلامی در راستای ارسال سوخت به لبنان شکستن هیمنه و هیبت امریکا در منطقه و لبنان است و این رویه علیرغم میل امریکا و متحدانش در منطقه ادامه خواهد یافت.....کدB365

 

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

کانال تلگرام: https://t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .