یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:  رئیس انجمن شیرخشک صنعتی خبرداد:  صادرنشدن شیرخشک امکان پرداخت وجه به دامداران را دشوار کرد

اخبار کشاورزی:

رئیس انجمن شیرخشک صنعتی خبرداد:

صادرنشدن شیرخشک امکان پرداخت وجه به دامداران را دشوار کرد

 

کاج پرس: 17/7/1400

رئیس انجمن شیرخشک صنعتی گفت: دامدارانی که شیرهایشان را به شرکت‌های تولیدکننده شیرخشک فروخته‌اند، به دنبال دریافت وجه محصولاتشان هستند ولی صادر نشدن شیرخشک‌های تولید شده، امکان این پرداخت وجه را برای شرکت‌ها دشوار کرده است.

سیاوش سلیمی در گفت‌وگویی در پاسخ به این سوال که آیا حذف مابه‌التفاوت صادراتی ۱۶ هزارتومانی شیر خشک به گمرکات اعلام و صادرکنندگان موفق به صادرات آن شده‌اند یا خیر، گفت: علی‌رغم موافقت وزرات جهاد با حذف این مابه‌التفاوت ولی تاکنون به دلیل اختلافات و ناهماهنگی‌های ایجاد شده بین سیستم‌های اداری وزارت جهاد، صمت و گمرک این موضوع ابلاغ نشده و صادراتی صورت نگرفته است. وی ادامه داد: وعده داده شده که مشکلات برطرف شود و امیدواریم هرچه سریعتر صادرات با قیمت‌های مشخص شده انجام شود.

رئیس انجمن شیرخشک صنعتی تصریح کرد: اسفندماه سال گذشته برای صادرات هر کیلوگرم شیرخشک مابه‌التفاوت صادراتی ۱۶ هزار تومانی تعیین شد. اما دو ماه قبل قیمت هر کیلو شیرخام ۱۹۰۰ تومان افزایش یافت و با توجه به ضریب تبدیل ۱۲.۵کیلوگرمی شیر به شیرخشک و خامه، حدود ۲۵ هزار تومان فقط به ماده اولیه شیرخشک اضافه شد. این افزایش قیمت شیرخشک در کنار افزایش قیمت سایر هزینه‌های تولید قیمت تمام شده شیرخشک را بالا برده است.

وی اضافه کرد: مابه‌التفاوت صادراتی ۱۶ هزار تومانی بر اساس قیمت شیرخام ۴۵۰۰ تومانی آن زمان تعیین شد، ولی حالا که قیمت شیر به ۶۴۰۰ تومان رسیده طبیعتا این عدد قابل پرداخت نیست.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایسنا، سلیمی همچنین گفت: از آن طرف دامدارانی که شیرهایشان را به شرکت‌های تولیدکننده شیرخشک فروخته‌اند، به دنبال دریافت وجه محصولاتشان هستند ولی صادر نشدن شیرخشک‌های تولید شده امکان این پرداخت وجه را برای شرکت‌ها دشوار کرده است و اگر این موضوع حل نشود، قطعا مشکلات بسیاری برای دامداران و واحدهای تولید شیرخشک ایجاد خواهد کرد.........کدC20

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

کانال تلگرام: https://t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .