یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

در حکمی از سوی وزیر؛

«محسن کاظمینی» قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی منصوب شد

اخبار کشاورزی:  در حکمی از سوی وزیر؛  «محسن کاظمینی» قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی منصوب شد

کاج پرس: 19/7/1400

در حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، «محسن کاظمینی» به عنوان قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی منصوب شد. «سیدجواد ساداتی نژاد» طی حکمی «محسن کاظمینی» را به عنوان قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است: امید است با برنامه ریزی و بهره گیری از ظرفیت معاونت ها، سازمان ها، شرکت‌های ذی ربط وزارت متبوع و سایر نهادهای مرتبط؛ در ارتقاء امنیت غذایی، تامین کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه و نیل به سمت اقتدار غذایی، موفق موید باشید.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، بنابر تعریف سازمان ملل در سال ۱۹۸۶، امنیت غذایی را دسترسی همه مردم به غذای کافی در تمام اوقات برای داشتن یک جسم سالم می‌دانند. طبق این تعریف موجود بودن غذا، دسترسی به غذا و پایداری در دریافت غذا سه رکن اصلی می‌باشند.

امنیت غذایی و ایمنی غذا از واژه‌هایی مهم و کاربردی است که امروزه در اسناد توسعه ای به آن پرداخته شده‌ و از سوی مسوولان به کار گرفته می‌شود. امنیت غذایی به دسترسی همه افراد یک جامعه، در تمام ادوارعمر به غذای کافی و سالم برای داشتن زندگی سالم و فعال گفته می‌شود و درآمد خانوار از عوامل مهم در تأمین امنیت غذایی در یک نظام اجتماعی می‌باشد......کدC30

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

کانال تلگرام: https://t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .