یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خبرداد:

صادرات بیش از پنج میلیون دلار محصولات دامی

اخبار کشاورزی:  مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خبرداد:  صادرات بیش از پنج میلیون دلار محصولات دامی

کاج پرس: 19/7/1400

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: بیش از پنج میلیون و ۲۷۷ هزار دلار محصولات و انواع فرآورده‌های دامی و دامپزشکی استان نیمه نخست سال ۱۴۰۰ صادر شد.

حمیدرضا حسینی در گفت و گویی اظهار داشت: استان سمنان از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ۱۴۰۰ در بخش‌های مختلف مانند کرک و موی بز، آلایش غیرخوراکی دام و دارو صادرات داشت.

وی ادامه داد: استان سمنان یکی از قطب‌های مهم کشور در زمینه تولید داروهای دامی است و نیمه نخست امسال بیش از ۲۶ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع داروهای دامی از مبدا سمنان به خارج از کشور صادر شد.

وی اضافه کرد: ۶۴۶ هزار و ۸۶۰ کیلوگرم انواع محصولات و فرآورده‌های دامی از استان سمنان در نیمه نخست امسال صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهایی مانند چین مقصد انواع محصولات دامی و دامپزشکی استان است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، حسینی بیان کرد: نیمه نخست امسال برای جابه‌جایی ۱۴۶ هزار و ۱۴۸ راس دام گواهی حمل وارده بین استانی یا بیرون استانی صادر شد. وی یادآور شد: نیمه نخست امسال ۱۰۲ هزار و ۹۱۹ راس دام از شهرستانی به شهرستان دیگر و یا به خارج از استان با صدور گواهی حمل، جابه جا و منتقل شد. مدیرکل دامپزشکی استان سمنان تصریح کرد: یک میلیون و ۶۳۳ هزار و ۳۸۱ راس دام سبک، ۸۵ هزار و ۴۰۰ راس دام سنگین، ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر شتر، هفت هزار و ۸۹ راس دام تک‌سمی وجود دارد. به گزارش ایرنا، ۳۱۵ پروانه ساخت داروهای دامی در استان سمنان صادر شده است... ..............کدC36

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

کانال تلگرام: https://t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .