یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

توزیع ماهانه ۱۵۰ هزار تن جو در میان عشایر دامدار

اخبار کشاورزی:  رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:  توزیع ماهانه ۱۵۰ هزار تن جو در میان عشایر دامدار

 

کاج پرس: 19/7/1400

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس از تامین و توزیع ماهانه ۱۵۰ هزار تن جو مورد نیاز عشایر تا پایان سال در جلسه امروز خبر داد.

محمدجواد عسکری در توضیح جلسه درخصوص پیگیری مشکلات تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز عشایر کشور با حضور رییس سازمان امور عشایر و مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: با توجه به اینکه عشایر از نحوه خرید تضمینی دام‌ها و تامین نهاده‌های مورد نیاز خود گلایه دارند مقرر شد سازمان پشتیبانی امور دام با تمام توان خود به موضوع خرید دام آنها ورود کند.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در نشست امروز مقرر شد سازمان پشتیبانی امور دام با هماهنگی وزیر جهاد کشاورزی یکصد هزار تن نهاده دامی مورد نیاز عشایر را تا پایان آبان ماه تامین کند، عنوان کرد: همچنین در این نشست مقرر شد که سازمان پشتیبانی امور دام تا پایان سال ماهانه یکصد و ۵۰ هزار تن جو را در اختیار عشایر قرار دهد.

عسکری این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با تامین نهاده دامی مورد نیاز عشایر بخش قابل توجهی از مشکلات آنها برطرف می‌شود، ادامه داد: سازمان امور عشایر باید زمینه را برای توزیع ماهانه یکصد و ۵۰ هزار تن جو در میان عشایر دامدار را فراهم کند و این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی خاطرنشان کرد: دام عشایر در حال حاضر با قیمت هر کیلوگرم ۴۵ هزار تومان در قالب خرید تضمینی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می‌شود.کدC41

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

کانال تلگرام: https://t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .