یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار کشاورزی:

چهار هزار صیاد گیلانی تورهای ماهیگیری را به دریا انداختند

اخبار کشاورزی:  چهار هزار صیاد گیلانی تورهای ماهیگیری را به دریا انداختند

کاج پرس: 20/7/1400

مدیرکل شیلات استان گیلان از آغاز رسمی فصل صید در استان گیلان خبر داد و گفت: از امروز سه شنبه ۲۰ مهر صید ماهیان استخوانی در سواحل گیلان آغاز شد و در ۱۵ فرودین ماه سال ۱۴۰۱ با پایان فصل صید ، صیادان تورهای خود را از دریا جمع می‌کنند.

عظیم مدبری صبح امروز در گفت و گویی با آرزوی سال پر خیر و برکت برای صیادان گیلانی، اظهار داشت: امسال ۱۷۷ میلیون قطعه انواع بچه ماهیان خاویاری و استخوانی در سواحل گیلان رهاسازی شدند که از این تعداد یک میلیون قطعه بچه ماهیان خاویاری و مابقی را انواع ماهیان استخوانی مانند سفید، کولمه، سوف، سیم و انواع کولی‌ها تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: شیلات استان گیلان در سال جاری به لحاظ تعداد گونه بازسازی شده و میزان بچه ماهیان رها سازی شده در استانهای شمالی مقام نخست را کسب کرده است.

گیلان از کانون‌های صیادی در شمال کشور است و چهار هزار صیاد در قالب ۵۱ شرکت تعاونی پره از ۲۰ مهر تا ۱۵ فروردین ماه سال بعد در ۳۰۰ کیلومتر آب‌های ساحلی استان به صید ماهی می‌پردازند.

روش صید پره، شیوه ای است که در آن تور آماده به کمک یک کرجی بصورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل تا عمق ۱۴ متری دریا پهن می‌شود.

تور مورد استفاده از ۱۱ تکه پره با اندازه‌های مختلف به هم دوخته شده، تشکیل شده و عمل کشش تور در گذشته توسط نیروی انسانی و در حال حاضر با استفاده از نیروی تراکتور انجام می‌شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، به گفته کارشناسان بیش از ۹۵درصد ماهیانی که هم اکنون در سه استان گیلان، مازندران و گلستان صید می‌شود، حاصل تکثیر و رهاسازی مراکز بازسازی ذخایر سازمان شیلات است... ....کدC49

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

کانال تلگرام: https://t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .