یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

عباس تابش: گرانی کنونی تخم‌ مرغ ناشی از کاهش تولید

 

 

کاج پرس - 21/ 07/ 1400

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گرانی کنونی تخم‌ مرغ را ناشی از کاهش تولید در بازار دانست و با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی در هفته جاری، گفت: در صورت تشکیل این جلسه قیمت تخم ‌مرغ و محصولاتی مانند لبنیات مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش کاج پرس، عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره افزایش قیمت تخم‌ مرغ در بازار، گفت: گرانی کنونی در بازار حاصل کاهش تولید است؛ از یک سو شرکت پشتیبانی امور دام موظف به واردات تخم مرغ برای تنظیم بازار داخلی بود و از سوی دیگر اقدامات لازم برای تولک ‌بری مرغ‌ های تخم گذار به درستی انجام نشده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ما به عنوان عضوی از کارگروه تنظیم بازار در جلسات آن حضور داریم، افزود: براساس اطلاع رسیده قرار است در هفته جاری، کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی تشکیل شود، در صورت تشکیل، قیمت تخم ‌مرغ و محصولاتی مانند لبنیات مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم‌گیری می‌شود.

درباره نحوه قیمت‌گذاری لبنیات نیز، توضیح داد: کاهش قیمت 3 قلم لبنیات که از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده بر مبنای شیر خام 6400 تومانی است و سایر کالاهای لبنیاتی مشمول ضوابط هیات تعیین تثبیت قیمت‌ ها هستند به این معنا که بنگاه ‌ها قیمت‌گذاری می‌کنند و اگر مشخص شود که ضوابط رعایت نشده با متخلفان برخورد می‌شود.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: تشخیص موضوع عدم رعایت ضوابط هیات تعیین تثبیت قیمت ‌ها از دو راه است؛ نخست شکایت مصرف‌کننده و بررسی آن و دوم ورود سازمان حمایت به عنوان مدعی حقوق مصرف کننده.

------------------------------------

به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید:

کانال تلگرام: http://www.t.me/kajpress00

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .