دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی:

آرکانزاس: منع مالکیت زمین های کشاورزی توسط 4 کشور روسیه- چین- ایران و کره شمالی

ایالت آرکانزاس در آمریکا،با وضع قانون جدیدی، مالکیت زمین های کشاورزی در دست چینی ها را پس می گیرد. آرکانزاس معتقد است که شرکت های کشاورزی چینی در این ایالت برای دولت چین جاسوسی می کنند!

آرکانزاس: منع مالکیت زمین های کشاورزی توسط 4 کشور روسیه- چین- ایران و کره شمالی

چهارشنبه سوم آبان 1402

کشاورزی آینده جهان

تهیه و ترجمه: فرانک مسعودی

برای اولین بار در سراسر کشور، آرکانزاس، تحت هدایت فرماندار سارا هاکبی سندرز، محدودیت های مالکیت زمین را اعمال خواهد کرد. در 17 اکتبر، سندرز به یک شرکت چینی دستور داد تا زمین های کشاورزی در شمال شرقی آرکانزاس را رها کند.

سندرز مشخصا به شرکت نورث آپ کینگ سید (Northrup King Seed)، زیرمجموعه Syngenta متعلق به ChemChina تحت کنترل حزب کمونیست چین (CCP) ابلاغ کرد تا 160 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان کریگهد را ظرف دو سال واگذار کند.شرکت شم چاینا،به عنوان یک شرکت نظامی چینی که پتانسیل تهدید برای ایالات متحده را دارد، توسط وزارت دفاع آمریکا فهرست شده است.

سندرز گفت: «من اعلام می کنم که«سینجنتا»، شرکت دولتی شیمی کشاورزی چین، باید از زمین های خود در آرکانزاس چشم پوشی کند».

علاوه بر این، تیم گریفین، دادستان کل آرکانزاس، 280 هزار دلار جریمه علیه سینجنتابه دلیل عدم افشای مالکیت وضع کرد.

گریفین توضیح داد: «در این مورد خاص، آخرین افشای مالکیت این زمین، دیرهنگام و در ژوئن سال گذشته اتفاق افتاد، بنابراین، طبق قانون AG می توان جریمه مدنی تا 25 درصد از ارزش ملک را جریمه کند که دارایی سیجنتا طبق پرونده فدرال خود، 1.12 میلیون دلار است.

میکا براون، وکیل مرکز ملی حقوق کشاورزی، در بیانیه ای از دانشگاه آرکانزاس، خاطرنشان کرد: «این اولین باری است که ما شاهد نوعی اقدام اجرایی قانون مالکیت خارجی هستیم. توجه زیادی به کشورهایی که این قوانین را وضع می‌کنند شده است، اما اقدامات اجرایی چندانی، اگر اصلاً وجود داشته باشد، اعمال نشده است

اقدام سندر از قانون 636 ناشی می شود که در سال 2023 توسط قانونگذار ایالت آرکانزاس تصویب شد. قانون 636 «تجارت ممنوعه تحت کنترل طرف خارجی» را به عنوان مالکیت مستقیم یا از طریق وابستگی زمین دولتی یا خصوصی تعریف می کند. عبارت «طرف خارجی ممنوع» به نهادهایی اشاره دارد که مشمول مقررات فدرال تجارت بین المللی اسلحه یا ITAR هستند. چین در تیررس ITAR قرار دارد.

کمد خالی

مالکیت خارجی زمین‌های کشاورزی ایالات متحده در سال 2023 مطرح شده است. فراتر از آرکانزاس، یک قانون در فلوریدا نیز اتباع چینی را از مالکیت دارایی منع می‌کند. مونتانا فروش زمین های کشاورزی (نزدیک مناطق نظامی) را به شش کشور از جمله چین ممنوع کرد. آلاباما، لوئیزیانا و تگزاس هم، قوانین معلقی دارند که هدف آن تنظیم مالکیت زمین های کشاورزی خارجی است.

براون گفت: «بیشتر مصوبات سال 2023 به سمتی بود که من آن را «چهار بزرگ» می نامم: چین، ایران، کره شمالی و روسیه.

به طور کاملا آشکار، اعلام سندرز یک دهه پس از هدف قرار گرفتن صنعت برنج آرکانزاس توسط جاسوسی CCP (Chinese Communist Party جاسوسی سایبری حزب کمونیست چین)منتشر شد. ویکیانگ ژانگ، تبعه چینی، تولید محصولات زراعی بیوتکنولوژی را در دانشگاه ایالتی کانزاس مطالعه کرد و در Ventria (یک شرکت خصوصی بیودارویی مستقر در کانزاس) به عنوان یک پرورش دهنده بذر مشغول به کار شد.

او به یک اتاق بذر کنترل شده با آب و هوا دسترسی پیدا کرد و نمونه هایی به ارزش 75 میلیون دلار را در تحقیقات به سرقت برد. سپس ژانگ از سربرگ USDA برای ارسال نامه های تقلبی به شش همکار تحقیقاتی محصولات کشاورزی در چین استفاده کرد و آنها را به یک تور در «ونتریا»و چندین ایستگاه کشاورزی دیگر در ایالات متحده دعوت کرد. هیئت ژانگ در سال 2013 (از جمله مرکز ملی تحقیقات برنج دیل بامپرز در اشتوتگارت، آرک، جایی که همدست اصلی ژانگ، ونگوی یان، به عنوان یک متخصص ژنتیک پژوهشی کار می کرد) در سال 2013 وارد شد. ماموران گمرک ایالات متحده در بازرسی معمولی چمدان ها صدها دانه دزدیده شده از جمله ذرت، برنج، سویا و گندم را کشف کردند. ژانگ به حدود 10 سال زندان محکوم شد.

شرکت های دولتی

و اگر«شم چاینا»از واگذاری مالکیت زمین های کشاورزی در آرکانزاس امتناع کند؟

گریفین گفت: «تا جایی که بازیگران خارج از کشور باشند، دسترسی فیزیکی به آنها دشوار است. «اما اگر آنها دارایی در داخل کشور داشته باشند، ما می توانیم علیه آن اقدامات قانونی انجام دهیم. من اطمینان کامل دارم که آنها اموال خود را واگذار می کنند و جریمه را می پردازند

گریفین افزود: به دلیل ماهیت ساختار دولتی چین، شرکت‌های دولتی راهی برای انجام تجارت هستند و بنابراین این ایده که بپنداریم این همه شرکت‌ چینی مرفه، بزرگ و رو به رشد با دولت چین ارتباط یا ارتباط مستقیم ندارند پذیرفته نیست. درجات مختلفی از روابط وجود دارد، اما در این مورد، این روابط متعلق به دولت چین هستند.

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .