چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲

آنفلولانزاي فوق حاد پرندگان در جنوب آفريقا: کمبود و سهميه بندي تخم مرغ

 

 

 

کشاورزی آینده جهان- 07/ 08/ 1402

تهيه، ترجمه و تدوين: فرانک مسعودي

آفريقاي جنوبي در حال مبارزه با آنفلولانزاي فوق حاد پرندگان در اين کشور است که منجر به محدود کردن تعداد تخم مرغي که خريداران مي توانند بخرند توسط خرده فروشان بزرگ مواد غذايي در سراسر کشور شده است. در همين حال، توليدکنندگان نسبت به کمبود گوشت مرغ در هفته هاي آينده هشدار مي دهند.

مدير اجرايي «آپ مارکت» وول وورث (Woolworths) خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود ( تخم مرغ ناشي از آنفولانزاي پرندگان، ما بايد استفاده از تخم مرغ هاي کامل موجود که با استانداردهاي ايمني و کيفيت غذايي محصولات طبخ شده «ووليز» (Woolies) مطابقت دارد را در اولويت قرار دهيم. وول وورث، نيم دوجين تخم مرغ آزاد را به قيمت 45.1 دلار آمريکا مي فروشد.

مدير اجرايي وول وورث افزود: بنابراين، به عنوان يک اقدام موقت، ما بايد خريد تخم مرغ کامل را به 1 بسته 6 تايي براي هر مشتري محدود کنيم. ما با واحدهاي مرغداري در حال کار هستيم تا از گردش منظم عرضه در کمترين زمان ممکن اطمينان حاصل کنيم.

در همين حال، مدير بازرگاني آپ مارکت «پيک ان پي» (Pick n Pay) گفت که بسته به منطقه، خريد را به 1 يا 2 بسته تخم مرغ براي هر مشتري محدود ميکند، در حالي که «اسپار گروپ» (Spar Group) گفت که در حال بررسي احتمال واردات تخممرغ از کشورهاي همسايه آفريقاي جنوبي است.

توليدکنندگان محلي طيور ميليون ها نفر را از دست مي دهند

گزارش شده است که معدوم سازي گسترده جوجه ها در بخش هاي مرغداري تجاري و جوجه هاي گوشتي 20 تا 30 درصد کل ذخاير مرغ کشور را تشکيل مي دهد.

ماه گذشته، شرکت مرغداري «کوانتوم فود» (Quantum Foods) گفت که نزديک به 2 ميليون جوجه به ارزش 601 ميليون روپيه (36.5 ميليون دلار آمريکا) در اثر شيوع آنفولانزاي پرندگان تلف شده اند؛ 1.5 ميليون مرغ تخمگذار و اجداد، در شيوع فعلي آنفولانزاي پرندگان پس از تلف شدن 024 هزار مرغ تخمگذار در جريان موج اوليه آلودگي در آوريل.

در همين حال، «آر سي ال فود» (RCL Foods) اعلام کرد که واحد مرغداري آن، «رين بو» (Rainbow) که يکي از بزرگترين توليدکنندگان مرغ در آفريقاي جنوبي است، 014 هزار مرغ را به دليل شيوع آنفولانزاي مرغي معدوم کرده است.

«آنفلولانزا با سرعتي شتابنده گسترش مي يابد و وضعيت دائما در حال تغيير است. «آر سي ال فود» گزارش داد که تا به امروز حدود 014 هزار پرنده معدوم و تخمين زده مي شود که حدود 511 ميليون روپيه (99.5 ميليون دلار آمريکا) خسارت مالي وارد کرده است.

ناتالي کينزلي روزنامه نگار آزاد

 

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید:

t.me/kajpress00

instagram.com/kajpressnews 

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .