دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۴۰۳

اخبار کشاورزی

مدیریت موفق کلان کشاورزی با مشارکت فعال تشکل‌ها و اتحادیه‌ها در تولید و بازار‌رسانی گوشت مرغ؛

الگویی نیک آزموده برای بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز

اخبار کشاورزی:  مدیریت موفق کلان کشاورزی با مشارکت فعال تشکل‌ها و اتحادیه‌ها در تولید و بازار‌رسانی گوشت مرغ،  الگویی نیک آزموده برای بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز

 

چهاردهم خرداد 1403

کشاورزی آینده جهان- فرانک مسعودی

تامین منابع مالی، برنامه ریزی، مشارکت فعال تشکل ها و اتحادیه ها در تولید و بازار رسانی، تجربه تداوم و یکنواختی تولید، ترمیم زنجیره تولید، تامین به هنگام نهاده، تولیدات محتوایی رسانه ای، نقش نظارتی و سیاست گذاری دولت، همراستایی سیاست های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی با برنامه ریزی اجرایی تشکل ها، گنجاندن اهداف صادراتی در برنامه تولید و فرآوری محصولات صادراتی برای افزایش ارزش افزوده و درآمدزایی بیشترو کیفیت، کمیت، تداوم و مطالبه سود کم برای ورود به بازار‌های صادراتی از عوامل و مواردی هستند که وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی روز پنج شنبه دهم خرداد ماه جاری به عنوان رمزگشایی از موفقیت در تولید و بازار گوشت مرغ و تخم مرغ کشور برشمرد.

خبر خوب اینکه، دکتر نیکبخت به درستی، این مسیر آزموده موفق در تثبیت و یکنواختی تولید گوشت مرغ و اجرای برنامه زمان‌بندی صادرات این محصول در ماه‌های اخیر را، الگویی برای بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز دانست.

به گزارش کشاورزی آینده جهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در جلسه قرارگاه امنیت غذایی روز پنجشنبه دهم خرداد ماه جاری از اختصاص منابع مالی بانک عامل و خط اعتباری برای توسعه صنعت دامپروری کشور خبر داده و گفته است که تکمیل زنجیره ارزش و بازسازی گله مولد در افزایش تولید گوشت قرمز ، برنامه در دست اجرای معاونت امور تولیدات دامی است.

ایشان، توسعه دامپروری کشور در مقیاس صنعتی و خرد را برنامه اصلی وزارت جهادکشاورزی در بخش دام دانسته و اعلام کرده است که منابع مالی برای اقدامات ترمیمی در اختیار معاونت امور تولیدات دامی قرار می‌گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی، ضمن تاکید بر توفیقات بزرگ مدیریت کلان کشاورزی با مشارکت فعال تشکل‌ها و اتحادیه‌ها در تولید و بازار‌رسانی گوشت مرغ افزوده است: گزارش جوجه ریزی واحد‌های تولیدی سراسر کشور از تداوم و یکنواختی تولید گوشت مرغ خبر می‌دهد و این ثبات، نتیجه هماهنگی و همکاری دولت و مردم برای اجرای برنامه جامع زنجیره تولید مرغ در کشور است.

وزیر جهادکشاورزی ، فعالیت‌های یک سال اخیر در ترمیم زنجیره تولید مرغ، مرغ اجداد و مادر، تامین نهاده و جلب اعتماد تشکل‌های تولیدی در تثبیت تولید و بازار‌رسانی بخش طیور را موفقیت‌آمیز دانست و تولیدات محتوایی روابط‌عمومی در انعکاس اقدامات انجام شده برای جامعه را امید‌بخش خواند و بر آگاهی‌بخشی مردم نسبت به مسیر دشوار طی شده تاکید کرد.

وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر نقش نظارتی و سیاست‌گذاری دولت، گفته است:حضور و مشارکت بخش خصوصی در قرارگاه‌ها، گواه این امر است کهوزارت جهادکشاورزی سیاست‌های حمایتی خود را هم‌راستا با برنامه‌ریزی اجرایی تشکل‌ها تنظیم می‌کند.

نیکبخت ، جهش تولید و گنجاندن اهداف صادراتی در برنامه تولید را عامل فراوانی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی عنوان کرده و بر فرآوری محصولات صادراتی برای افزایش ارزش افزوده و درآمدزایی بیشتر، تاکید نموده است.

وی، کیفیت، کمیت، تداوم و مطالبه سود کم را راهکار ورود به بازار‌های صادراتی برشمرد و لزوم به کار‌گیری مکانیزم تعهد و پایه ارزی در حمایت از صادرات را خاطر‌نشان کرده است.

وزیر جهادکشاورزی، بر تعدد و تنوع مقاصد صادراتی تاکید کرده و گفته است: گذاشتن همه کالاها در یک سبد، ریسک آسیب و از دست دادن فرصت‌ها را افزایش می‌دهد، صادرکنندگان ایرانی باید با فعال کردن ۱۵همسایه پیرامونی از فرصت‌های متنوع صادراتی بهره‌مند شوند.

گفتنی است در این جلسه، گزارش جوجه ریزی، تولید و صادرات تخم‌مرغ و بررسی وضعیت واحد‌های پرواربندی دام ارایه شده است.

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .