پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

خریداری یک تن و ۴۰ کیلوگرم زعفران خشک از کشاورزان تایباد و باخرز

L_-18.jpg

کاج پرس: 22-08-1401

فرماندار تایباد گفت: یک تن و ۴۰ کیلوگرم زعفران خشک به صورت حمایتی از کشاورزان شهرستان‌های مرزی تایباد و باخرز خریداری شد.

مهدی دونده اظهار کرد: همزمان با فصل خرید زعفران در خراسان رضوی، خرید حمایتی محصول زعفرانکاران شهرستان تایباد و باخرز توسط یک مرکز خرید، از هشتم آبان ماه امسال آغاز شد.

فرماندار تایباد افزود: ۳۰ درصد بهای زعفران خریداری شده پس از تأیید محصول توسط آزمایشگاه‌های معتبر، به کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: این میزان خرید زعفران از ۹۳ زعفرانکار شهرستان‌های تایباد و باخرز در قالب ۲۳۳ بسته در وزن‌های مختلف است.

دونده تصریح کرد: با توجه به حجم بالای تقاضای خرید کشاورزان، در حال حاضر روزانه فقط ۱۵۰ کیلوگرم زعفران در این شهرستان خریداری می‌شود.

فرماندار تایباد با بیان اینکه امسال زعفران در پنج درجه خریداری می‌شود، گفت: در اجرای طرح خرید تضمینی زعفران هر کیلوگرم زعفران نگین به قیمت ۴۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، شبه نگین ۳۳۰ میلیون ریال، پوشال مرغوب ۳۲۰ میلیون ریال، پوشال معمولی ۳۱۰ میلیون ریال و دسته پیچ ۲۵۰ میلیون ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد زعفران خریداری شده امسال در تایباد از نوع نگین است، افزود: مصوبه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی این طرح تا اوایل بهمن ماه سال جاری ادامه دارد.

به گزارش کاج پرس به نقل از مهر، دونده پیش بینی کرد در پایان فصل برداشت این محصول که ابتدای آبان ماه شروع شده است و تا پایان این ماه ادامه دارد، بیش از ۲۰ تن زعفران خشک برداشت شود...................................... ............. ....... //.... کد 18L

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .