پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی خبرداد:

شهرهای مولد محصولات کشاورزی در کنار سواحل ایجاد می‌شود

 

L_-31.jpg

کاج پرس: 24-08-1401

وزیر جهاد کشاورزی گفت: روستاها و شهرهای تولیدکننده محصولات کشاورزی با محوریت کشت‌های گلخانه‌ای و شیلات در کنار سواحل جنوبی کشور ایجاد می‌شود.

سید جواد ساداتی نژاد روز دوشنبه در حاشیه جلسه با بهره‌برداران بخش کشاورزی قم در گفت و گو با خبرنگاران بیان داشت: در این شهرها، ساکنان به فعالیت‌های کشاورزی خواهند پرداخت و موضوع سکونت و تولید، همراه هم دنبال خواهد شد.

وی افزود: در این روستاها و شهرهای مدرن تمامی مراحل تولید محصولات کشاورزی تا فرآوری و عرضه آن به بازار توسط خود مردم ساکن در این شهرها انجام‌ می‌شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست، این طرح در سواحل جنوبی کشور اجرا خواهد شد و پس از ارزیابی‌های لازم، اجرای آن در سایر سواحل و مناطق کشور نیز دنبال خواهد شد.

ساداتی نژاد گفت: در بحث تغییر الگوی کشت پیشرفت‌های بسیار خوبی داریم و براساس ابلاغی که صورت گرفته است مسائل این حوزه به صورت منظم و هفتگی در استان‌های کشور دنبال و برای فرهنگ سازی آن اقدام‌های لازم انجام می‌شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه به قم امشب در آیین اختتامیه گردهمایی مسئولان حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی سخنرانی خواهد کرد و صبح امروز نیز با شماری از علما و مراجع تقلید دیدار و گفت و گو کرد...... ........... ....... //.... کد 31L

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .