پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

تقدیر معاون وزیر کشاورزی از تهیه اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی ایران 

در چهارمین دوره هفته کتاب ملی کشاورزی و منابع طبیعی سال 1401

 

L_-41.jpeg

کاج پرس: 24-08-1401

مراسم چهارمين دوره هفته كتاب ملي كشاورزي و منابع طبيعي روز دوشنبه 23 آبان ماه سال 1401، با پیام وبيناري دكتر ساداتي نژاد وزير جهاد كشاورزي در حضور دكتر سيدرضا عاملي دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي، دکتر خيام نكویي معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دكتر احمدوند معاون فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، دکتر رنجبراقدم ریيس موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور و جمعي از مديران ستادي وزارتخانه، مراكز و موسسات سازمان تحقيقات در سالن فجر سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی ایران به عنوان نرم افزار کاربردی برتر تقدير به عمل آمد. دكتر حسین رنجبر اقدم ریيس موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور ضمن دريافت لوح تقدیر از معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، تولید این نرم افزار کاربردی برای نخستین بار در کشور را نتیجه تلاش دانشمندان عرصه علم و آگاهی و گامی مهم در حل مشکلات گیاه پزشکی کشور دانست.

WhatsApp_Image_2022-11-15_at_13.32.38.jpeg

به گزارش کاج پرس به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور، تولید این ابر اپلیکیشن با همکاری دو موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور و آموزش و ترویج کشاورزی با تکیه بر دانش موجود در موسسه تحقیقات گیاه پزشکی و همکاری اعضای هیات علمی و محققین آن درسطح کشور توسط اداره آموزش و ترویج و انتقال یافته‌های این موسسه صورت گرفت. این نرم افزار حاوی 21 محصول کشاورزی (شامل آفات، بیماریها و علف‌های هرز) و 63 اپ (شامل معرفی، علایم و راهکارها) است. این نرم افزار ضمن قابلیت به روزرسانی با در دسترس بودن تصاویر، می‌تواند کمک شایانی به کشاورزان و بهره برداران در کنترل به موقع آفات، بیماریها وعلف‌های هرز داشته باشد. ........................ ........... ....... //.... کد 41L

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .