پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

پرداخت تسهیلاتی به مرغداران برای حمایت از احیای مرغ لاین آرین

L_-42.jpg

کاج پرس: 24-08-1401

بانک کشاورزی در حمایت از تامین امنیت پایدار غذایی در کشور و در اجرای برنامه ملی احیا و توسعه مرغ لاین نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیحی ۶ درصد به مرغداران و زنجیره تولیدکنندگان مرغ لاین آرین پرداخت می‌کند.

بانک کشاورزی با هدف حمایت از خودکفایی در زنجیره تولید مرغ، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا نیمه آبان ماه بالغ بر ۱۹۶۶ میلیارد ریال تسهیلات برای احیای نژاد آرین به بیش از ۶۶ مزرعه پرورش مرغ لاین آرین شامل نیمچه گوشتی، مادر گوشتی و مرغ اجداد پرداخت کرده است.

بر اساس این گزارش، این تسهیلات با هماهنگی معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و معرفی مدیریت برنامه ملی احیای مرغ لاین آرین، توسط شعب بانک کشاورزی سراسر کشور پرداخت می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: فناوری دستیابی به مرغ لاین، بسیار پیشرفته و راهبردی است و امروز در جهان تنها هشت کشور از جمله ایران از توانایی فنی و علمی لازم برای تولید این مرغ‌ها برخوردار هستند و توانایی حفظ و تکثیر آن را با رعایت استراتژی‌های غذایی دارند. توانایی تولید مرغ لاین به‌اندازه‌ای مهم است که می‌تواند یک کشور را به تأمین‌کننده گوشت مرغ زنجیره صنعتی دنیا تبدیل و در زمینه گوشت مرغ از سایر کشورها بی‌نیاز کند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، شایان ذکر است؛ صندوق بیمه کشاورزی نیز در حمایت از تولیدکنندگان مرغ لاین آرین، در بیمه‌های پایه و تکمیلی، حق بیمه بابت هر قطعه جوجه یک‌روزه سویه آرین را با احتساب ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌کند.و. ........................ ........... ....... //.... کد 42L

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .