پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

اخبار کشاورزی:

امسال پای ملخ‌های صحرایی به كشور نمی‌رسد

 

L_-104.jpg

کاج پرس: 1-09-1401

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارندگی‌های کمتر از نرمال در جنوب عربستان، شرایط برای حمله ملخ صحرایی مساعد نیست.

سعید معین گفت: با توجه به بارندگی‌های کمتر از نرمال در شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان و کاهش گیاهان مرتعی، همانند سال گذشته شرایط برای حمله ملخ به کشور مساعد نیست.

به گفته او، گرچه ردیابی ملخ‌های صحرایی در استان‌های جنوبی کماکان در حال انجام است، اما بدلیل نامساعد بودن شرایط جوی خبری از هجوم ملخ‌ها نیست.

معین می‌گوید: همه ساله از اواخر اسفند تا اوایل مرداد، مبارزه علیه ملخ‌های بومی در کشور انجام می‌شود. برآوردها حاکی از آن است که سال آینده در ۲۰۰ هزار هکتار مبارزه علیه ملخ‌های بومی صورت گیرد.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: از ردیف اعتبارات عمومی، استان‌ها برای خرید سم به منظور مبارزه با آفات و بیماری‌های قرنطینه و گیاهی استفاده می‌کنند.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفظ نباتات کشور، بنابر آمار سال گذشته ۱۵۰ هزار هکتار مبارزه علیه ملخ بومی صورت گرفت که ۷۵ هزار هکتار علیه ملخ مراکشی و مابقی دیگر انواع ملخ صورت گرفته است.................. . . ........... //.... کد 104L

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .