جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

رشد ۱۷درصدی تولیدات کشاورزی در دولت سیزدهم

M_181.jpg

کاج پرس: 20-10-1401

وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال تولید برنج بدون استفاده سم انجام شده است، گفت: تولیدات بخش کشاورزی در دولت سیزدهم ۱۷درصد رشد داشته است.

سید جواد ساداتی نژاد در افتتاحیه نخستین نمایشگاه جامع کشاورزی که در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تهران با بیان اینکه یکی از وظایف ما حمایت از نمایشگاه‌های بخش کشاورزی است، افزود: امیدواریم مجوز نمایشگاه‌ها بر اساس قانون تمرکز به وزارت جهاد کشاورزی محول شود تا در این رویدادها در بعد بین‌المللی، ملی و استانی برگزار شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سال زراعی گذشته سال خوبی بود و تولید در ابعاد مختلف ۱۷درصد افزایش یافت، تصریح کرد: در بخش باغی، شیلات و دام روند تولید در کشور صعودی بوده است.

وی گفت: در کشاورزی قراردادی از یک میلیون و ۲۰۰هزار هکتار سطح زیر کشت عبور کردیم و سال آینده وسعت بیشتری را در این بخش خواهیم داشت.

ساداتی نژاد بیان کرد: در بخش صدور اسناد کشاورزی ۷۰۰درصد رشد داشتیم که اتفاق خوبی در این بخش بوده است. تلاش داریم تا پایان دولت سیزدهم کشاورزان دارای سند تک‌برگ شوند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: مشکلات صادرات نیز در قرارگاه امنیت غذایی روزهای چهارشنبه هر هفته بررسی می‌شود، در بخش صادرات به پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه و چین موانع صادراتی را برطرف کردیم و با رشد خوبی روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه در بخش سرمایه‌گذاری ۴۵درصد از محل تبصره ۱۸در دولت سیزدهم رشد داشتیم، اظهار داشت: این رقم از ۴هزار میلیارد تومان به ۵هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

ساداتی نژاد بیان کرد: سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی ۱۱.۷درصد است که باید این رقم در سرمایه‌گذاری این بخش به همین رقم برسد. وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: بخش کشاورزی جذاب است و از سرمایه‌گذاران می‌خواهیم به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه نهادها به دنبال افزایش کیفیت هستیم، افزود: در دولت سیزدهم به دنبال تولید سالم، ارزان و ایرانی هستیم و این شعار هر ایرانی است.

ساداتی نژاد اظهار داشت: در حوزه سلامت دغدغه کیفیت سموم و کود را داریم. امیدوارم شرکت‌های تولیدکننده داخلی از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، به‌تازگی ظرفیتی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در خصوص برند سلامت تهیه شده که امیدواریم شرکت‌های تولیدکننده از این برند استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در بخش برنج موقعیت خوبی شکل گرفته است به‌طوری که از سم شیمیایی استفاده نمی‌شود همچنین به دنبال ترویج این رویه در سایر محصولات کشاورزی هستیم.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه باید از شرکت‌های دانش بنیان حمایت شود گفت: درخواست ما رفع موانع کشاورزی است که یک سال در مجلس تصویب شده و همچنین بند «ت» تبصره ۸درباره تهاتر بخش کشاورزی است که باید اجرایی شود.

وی بر این باورست که امورات باید به تشکل‌ها واگذار شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، نخستین نمایشگاه جامع کشاورزی و نهمین دوره نمایشگاه تخصصی نهادهای کشاورزی سم و کود که در محل دایمی نمایشگاه‌های تهران از امروز ۱۹دی ماه افتتاح و تا ۲۲ادامه دارد..............‌......................... /کد 181M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .