جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

رشد ۴درصدی به‌کارگیری دانش بنیان‌ها در بخش کشاورزی کافی نیست

M_183.jpg

کاج پرس: 20-10-1401

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش کشاورزی بیش از ۴میلیون بهره‌بردار بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین بخش خصوصی فعالیت دارند، گفت: رشد ۴درصدی به‌کارگیری شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی کافی نیست.

محمدجواد عسکری در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه جامع کشاورزی و نهمین نمایشگاه نهاده‌های کشاورزی که در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس از شرکت‌های دانش بنیان با تمام توان‌بخش کشاورزی حمایت می‌کند.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: بخش کشاورزی با وجود بیش از ۴میلیون بهره‌بردار بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین بخش خصوصی کشور به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: بخش کشاورزی توانسته اشتغال‌زایی خوبی را ایجاد کند و ظرفیت‌های حوزه کشاورزی به دلیل تنوع اقلیمی حائز اهمیت است.

عسکری گفت: به نظر می‌رسد با مدیریت خوب و برنامه‌ریزی بر اساس نقشه راه می‌توانیم به یک نقطه مطلوب در بخش کشاورزی برسیم. امنیت غذایی در دنیا دارای اهمیت بسیار بالایی است، بنابراین کشورها در این حوزه باید با برنامه حرکت کنند تا دچار چالش نشوند.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال و همچنین تاکید مجدد ایشان به حوزه کشاورزی در دیدار با هیات دولت، یادآور شد: حوزه تدوینی برای تولید بهتر و با کیفیت فراهم شده است.

وی بیان کرد: تلاش داریم در حوزه دانش‌بنیان کردن و افزایش روند صادرات و تولید محصولات کشاورزی این بخش را حمایت کنیم تا بر اساس سند چشم‌انداز ۲۰ساله در افق ۱۴۰۴، جمهوری اسلامی ایران به جایگاه ارزشمندی در منطقه برسد.

عسکری افزود: در بخش صادرات تلاش داریم تعرفه صادرات محصولات کشاورزی را ممنوع کنیم البته باید ۶ماه قبل از صادرات هر محصول تصمیم‌گیری‌های لازم گرفته شود.

عسکری با بیان اینکه در برنامه هفتم توسعه تلاش داریم کاستی‌ها را جبران کنیم، گفت: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون کشاورزی، قاطعانه با تمام توان و به صورت ویژه از دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی حمایت می‌کند.

«علیرضا رضازاده» رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی نیز در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه جامع کشاورزی و نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های دامی که در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد افزود: شیوع کرونا باعث رکود، کم‌رمق شدن و لغو نمایشگاه‌ها در کشور شده بود؛ اما به طور مجدد این نمایشگاه‌ها رونق گرفته و وزارت جهاد کشاورزی از برگزاری این نمایشگاه‌ها حمایت می‌کند.

وی با بیان این که نمایشگاه امروز با نمایشگاه‌های گذشته تفاوت دارد، تصریح کرد: این نمایشگاه شروع یک حرکت به سمت استمرار نمایشگاه جامع کشاورزی در ایران است و کشاورزان می‌توانند از این نمایشگاه به خوبی بهره برداری کنند.

رضازاده اظهار داشت: امروز جمعی از اتحادیه‌ها و انجمن‌ها گرد هم آمدند و وزارت جهاد کشاورزی در این نمایشگاه یک سالن مجزا دارد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از غرفه‌های بخش کشاورزی حمایت می‌کند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: طبق آمارها، این نمایشگاه در ۲۵هزار متر مربع و ۱۲سالن برگزار شده و بزرگ‌ترین نمایشگاه جامع کشاورزی در کشور محسوب می‌شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، نخستین نمایشگاه جامع کشاورزی و نهمین دوره نمایشگاه تخصصی نهادهای کشاورزی (سم و کود) در محل دایمی نمایشگاه‌های تهران از امروز ۱۹تا ۲۲دی ماه در حال برگزاری است..................‌......................... /کد 183M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .