سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

به‌منظور تغییر الگوی کشت و صرفه‌جویی در مصرف آب؛

وزیر جهاد فرمان تشکیل صندوق حمایت از محصولات گلخانه‌ای را صادر کرد

 

M_187.jpg

کاج پرس: 21-10-1401

وزیر جهاد کشاورزی مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی برای تشکیل صندوق حمایت از توسعه محصولات گلخانه‌ای با سرمایه اولیه ۲۰۰میلیارد تومانی را ابلاغ کرد.

شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌ها حمایتی محصولات اساسی کشاورزی روز دوازدهم دی ماه به استناد مفاد قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی مصوب ۵آبان ۱۳۹۹مجلس شورای اسلامی و به‌منظور تغییر رویکرد کشت محصولات سبزی و صیفی از فضای باز به فضای گلخانه‌ای و صرفه‌جویی در مصرف آب و توسعه تولید قراردادی تصویب کرد شرکت مادرتخصصی حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی نهایتاً تا پایان سال ۱۴۰۲نسبت به تشکیل صندوق حمایت از توسعه محصولات گلخانه‌ای با مشارکت بخش خصوصی و حقوقی فعال با سرمایه اولیه دو هزار میلیارد ریالی اقدام کند.

به موجب این مصوبه که از سوی «سید جواد ساداتی‌نژاد» وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی ابلاغ شد، سازمان برنامه و بودجه موظف است سهم دولت را از محل اعتبارات مربوط به قانون بودجه سال ۱۴۰۲کل کشور تأمین کند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، مصوبه مذکور همچنین معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کرده در راستای اهداف برنامه ریزی شده دولت و این وزارتخانه، برای توسعه واجدهای گلخانه‌ای مدل تأمین مالی مناسب را با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه و به شورای قیمت‌گذاری ارائه کند.......‌......................... /کد 187M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .