جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

کاهش ۱۵درصدی واردات خوراک آماده دام با افزایش تولیدات داخلی

M_189.jpg

کاج پرس: 21-10-1401

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در صورت افزایش تولید خوراک آماده بین ۱۰تا ۱۵درصد در واردات کاهش خواهیم داشت.

سید جواد ساداتی نژاد افزود: اگر می‌خواهیم محصول سالم و با کیفیت‌تر داشته باشیم باید بیشتر بر روی خوراک دام و طیور کار کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در بازدید از استان‌ها تولیدکنندگان دلخوری‌هایی داشتند که باید توجه و نظارت بیشتری بر این موضوع شود.

وی تصریح کرد: کیفیت محصولات و خوراک دام و طیور را باید افزایش دهیم تا بین کارخانه‌ها و مجموعه‌های تولیدکننده رقابت ایجاد کنیم تا محصول با کیفیت‌تری تولید شود. ساداتی نژاد گفت: آمادگی داریم به کارخانجات خوراک دام و طیور در حوزه پیشرفت فناوری کمک کنیم.

وی اضافه کرد: برای صادرات خوراک دام و طیور برنامه‌ریزی‌هایی شده است تا امسال این مجموعه‌ها بتوانند در حوزه صادرات فعالیت کنند.

* واگذاری امور صادرات به اتحادیه‌ها با اولویت تنظیم بازار داخلی

وزیر جهاد کشاورزی به واگذاری امور به تشکل‌ها و اتحادیه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: به‌شدت قائل به واگذاری امور به اتحادیه‌ها هستیم که البته موضوع جدیدی نیست.

وی بر این باور است: با واگذاری امور به بخش خصوصی بازار آرام‌تر و پایدارتر خواهد شد.

ساداتی نژاد ادامه داد: در جلسه اخیر با اتحادیه‌های صنعت طیور و معاونت امور دام مقرر شد امور صادرات و تنظیم بازار به تشکل‌ها و اتحادیه‌ها با اولویت تامین بازار داخلی واگذار شود.

وی با تاکید بر اینکه اتحادیه‌ها نیز نباید به هنگام صادرات بازار داخل را فراموش کنند گفت: شرکت پشتیبانی امور دام، رییس جهاد و معاونت امور دام و صندوق سرمایه‌گذاری کشاورزی تفاهمی در این خصوص داشته باشند اظهار داشت: قرار شد تسهیلات را صندوق سرمایه‌گذاری به ۳۱اتحادیه استانی بدهد تا تامین مالی آنها انجام شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه زنجیره‌ها ۲۳درصد تولید بازار را در دست دارند تصریح کرد: تولیدات خوراک دام کشور نیازمند نشان سلامت و رتبه‌بندی کیفیت است.

ساداتی نژاد گفت: لازم است برای حمایت از صنعت دام و طیور اتحادیه‌ها و تشکل‌ها صندوق تثبیت برای تامین مالی تشکیل دهند تا در زمان لازم قبل از دولت وارد تنظیم بازار شوند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، هفتمین نمایشگاه فیدکس پو (همایش بین‌المللی و نمایشگاه جانبی خوراک دام، طیور و آبزیان ایران) با شعار «خوراک سالم، فضای سالم، انسان سالم» از روز سه‌شنبه ۲۰تا ۲۲دی ماه به مدت سه روز در محل نمایشگاه‌های بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود..........‌......................... /کد 188M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .