جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۲

تعیین قیمت نهاده‌های کشاورزی در بورس؛ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲

M_193.jpg

کاج پرس: 22-10-1401

طبق لایحه بودجه ۱۴۰۲نهاده‌های کشاورزی شامل کود و بذر اعم از تولید داخلی و وارداتی در سال آینده صرفاً به نرخ‌های مبتنی بر قیمت تمام شده و تک‌نرخی و در مورد اقلامی که در بورس کالا عرضه و به نرخ‌های کشف شده در بورس عرضه می‌شود.

بر اساس بند ج تبصره ۸لایحه بودجه ۱۴۰۲نهاده‌های کشاورزی شامل کود و بذر اعم از تولید داخلی و وارداتی در سال ۱۴۰۲به نرخ‌های مبتنی بر قیمت تمام شده و تک نرخی و در مورد اقلامی که در بورس کالا عرضه می‌شود به نرخ‌های کشف شده در بورس عرضه می‌شود.

وزارت جهاد کشاورزی موظف است حمایت‌های لازم از تولید محصولات اساسی کشاورزی را مشروط به مدیریت الگوی کشت و رعایت مقررات مربوط با در نظر گرفتن بهبود بهره وری و کاهش مصرف آب در واحد محصول در سقف اعتبارات ردیف ذی‌ربط ذیل جدول شماره ۹این قانون به بهره‌برداران به عمل آورد.

برنامه حمایت از تولید محصولات اساسی کشاورزی موضوع این تبصره مشتمل بر شرایط و میزان حمایت ظرف یک ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری دیروز (چهارشنبه، ۲۱دی‌ماه ۱۴۰۱) لایحه بودجه ۱۴۰۲کل کشور را به مجلس تقدیم کرد.

این لایحه دومین لایحه بودجه‌ای است که دولت سیزدهم تدوین و به مجلس تقدیم کرده است. بر اساس ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲کل کشور از حیث منابع و مصارف افزون بر ۵۲میلیون و ۶۱۶هزار و ۹۶۵میلیارد ریال است...‌......................... /کد 193M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .