جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

مدیرکل دفتر بازرگانی کالاهای کشاورز خبر داد:

رفع ممنوعیت واردات برنج

 

M_195.jpg

کاج پرس: 22-10-1401

مدیرکل دفتر بازرگانی کالاهای کشاورزی از واردات گوشت گرم گوسفندی و رفع ممنوعیت واردات برنج به منظور تنظیم بازار داخل و رفاه مصرف کنندگان خبر داد.

«شهیاد آبنار» افزود: برای تامین نیاز بازار داخلی و بر اساس تفاهمنامه‌ای که با بخش خصوصی منعقد کرده‌ایم، قرار است گوشت گرم گوسفندی وارد کشور و با قیمت هر کیلو ۲۰۰هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها عرضه شود.

مدیرکل دفتر بازرگانی کالاهای کشاورزی اظهارداشت: ثبت سفارش گوشت گرم گوسفندی انجام شده و انتظار می‌رود از اواسط هفته آینده واردات گوشت گرم گوسفندی را به کشور داشته باشیم.

وی تصریح کرد: به منظور تنظیم بازار داخل، توزیع گوشت منجمد گوسفندی و گوساله از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در حال انجام است.

* ثبت سفارش ۱۰۰هزار تن برنج خارجی برای تنظیم بازار

آبنار درباره رفع ممنوعیت واردات برنج گفت: از چند روز گذشته ممنوعیت واردات برنج خارجی رفع و ظرف ۲۴ساعته گذشته ۱۰۰هزار تن ثبت سفارش انواع برنج خارجی را داشته‌ایم.

وی ادامه داد: به شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز ابلاغ کرده‌ایم که بدون هیچ محدودیتی در سطح کشور و به طور گسترده نسبت به توزیع برنج خارجی اقدام کند.

مدیرکل دفتر بازرگانی کالاهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد، برنج خارجی ثبت سفارش شده ظرف ۲۰روز آینده وارد کشور شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا؛ وی درباره رفع ممنوعیت واردات برنج به کشور گفت: با توجه به اینکه فصل برداشت برنج در داخل کشور تمام شده و تقاضا در بازار زیاد است، از این رو برای تامین کسری رفاه حال مصرف کنندگان، واردات برنج و توزیع آن با قیمت بسیار اقتصادی صورت می‌گیرد و بر حسب نیاز تا روزهای پایانی سال و ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

آبنار افزود: کیفیت برنج‌های خارجی براساس استانداردهای موجود است و مشخصات کیفی برنج‌های خارجی باید توسط دستگاه‌ها و مراجع ذی‌ربط تایید و سپس ترخیص شود......‌......................... /کد 194M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .