جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

پیش بینی تولید 5.6 میلیون تن مرکبات در کشور

 

M_203.jpg

کاج پرس: 25-10-1401

مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت:‌ امسال پیش بینی می شود که 5.6 میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود و در 9 ماه نخست سال 150 هزار تن به کشورهای دیگر صادر شده است.

زهرا جلیلی مقدم مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گویی اعلام کرد: از صادرات 150 هزار تن مرکبات در 9 ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش،معنی داری داشته است.

مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد با بیان اینکه صادرات انواع مرکبات امسال نسبت به سال گذشته میزان قابل توجهی افزایش داشته است، افزود:‌ میزان تولید مرکبات در کشور حدود پنج میلیون و 600 هزار تن در سال‌جاری برآورد می شود که از این میزان سه میلیون و 400 هزار تن آن مربوط به پرتقال است.

همچنین تاکید کرد: تاکنون حدود ۸۰تا ۸۵درصد پرتقال مازندران که عمدتا از نوع ناولها می باشد، برداشت شده است.

به گفته این مسئول در نه ماهه امسال 107 هزار تن پرتقال، 37 هزار تن نارنگی، 5 هزار تن لیمو و با احتساب سایر مرکبات، جمعا 150 هزارتن مرکبات به کشورهای دیگر صادر شده است.

جلیلی مقدم افزود: صادرات مرکبات تاکنون حدود57 میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

وی تاکید کرد در دوازده ماهه سال گذشته حدود ۱۷۷هزار تن مرکبات با ارزش تقریبی ۶۶میلیون دلار صادر شد.

وی دلیل رشد تولیدات مرکبات کشور را اجرایی نمودن توصیه های فنی و مدیریت بهینه باغات توسط باغداران و کنترل به هنگام بیماری ها و آفات نسبت به سالهای گذشته عنوان کرد.

به گزارش کاج پرس به نقل از فارس، مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزیهمچنین تاکید کرد: با توجه به وضعیت اعلامی سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دما در برخی مناطق در روزهای آتی باید اقدامات و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت احتمالی سرمازدگی در باغات صورت گیرد............ .........‌......................... /کد 202 M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .