جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

هشدار ماندگاری هوای سرد و یخبندان در استان تهران تا آخر هفته

 

M_214.jpg

کاج پرس: 27-10-1401

اداره کل هواشناسی استان تهران طی هشداری در سطح زرد از ماندگاری هوای سرد و یخبندان تا آخر هفته در پایتخت خبر داد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران امروز به دلیل سکون نسبی جو و عدم وزش باد قابل ملاحظه روند افزایش آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا تا آخر هفته به ویژه در ساعات پرتردد در مناطق شهری، پرجمعیت و صنعتی پیش بینی می‌شود. برای نیمه جنوبی استان از امشب افزایش 2 تا 3 درجه‌ای دما پیش بینی شده است.

زمان پایان: پنجشنبه 29 دیماه 1401

نوع مخاطره: کاهش دمای شبانه، ماندگاری هوای سرد و یخبندان

منطقه اثر:

دوشنبه 26 دیماه: استان تهران

سه‌شنبه 27 دیماه : استان تهران

چهارشنبه 28 دیماه: نیمه شمال و ارتفاعات استان تهران

پنجشنبه 29 دیماه: استان تهران

اثر مخاطره:

یخبندان، کاهش دما در شب، ماندگاری هوای سرد، افزایش مصرف سوخت، احتمال خسارت به صنایع کشاورزی، دامپروری، دامداری و مرغداری‌ها، گلخانه‌ها و صنایع حساس به تغییرات دما، اختلال در حمل‌ونقل به‌ویژه حمل‌ونقل جاده‌ای.

توصیه:

عدم تردد غیرضروری در جاده‌ها، آمادگی لازم ارگان‌های امدادرسان، همراه داشتن امکانات و تجهیزات لازم مانند زنجیر چرخ و... در صورت تردد در جاده‌های کوهستانی.

در همین حال مازیار غلامی مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران نیز درباره وضعیت آب و هوای پایتخت نیز گفت:‌وجود بارش برف، تهران همچنان با حدود 60 درصد کم‌بارشی نسبت به بلندمدت مواجه است و ضرورت مدیریت مصرف بهینه آب همچنان وجود دارد.

وی با بیان این‌که بیشترین میزان بارش‌ برف مربوط به ایستگاه‌های لواسان و شمیرانات- اقدسیه با حدود 14 سانتیمتر و آبعلی 13 سانتیمتر است، افزود: در ایستگاه هواشناسی دماوند 4 سانتیمتر، فرودگاه امام خمینی (ره) یک سانتیمتر و فیروزکوه کمتر از یک سانتیمتر بارش برف ثبت شده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی بیان کرد: طی امشب و اوایل صبح فردا نیز شرایط یخبندان شبانگاهی و صبحگاهی و شرایط دمایی مشابه امروز پیش‌بینی می‌شود. اما هرچه به اواخر هفته نزدیک می‌شویم تا حدودی از شدت یخبندان کاسته می‌شود. نکته قابل توجه این است که همچنان هوای سرد بر پایتخت حاکم است..............‌......................... /کد 214 M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .