جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

مدیرکل امور مراتع سازمان منابع طبیعی اعلام‌کرد:

برنامه‌ریزی برای تبدیل ۵۰۰هزار هکتار دیمزار به کشت گونه‌های مرتعی در مدت ۵سال

M_231.jpg

کاج پرس: 28-10-1401

مدیرکل امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اعلام‌کرد: ۵۰۰هزار هکتار دیمزار کم‌بازده به کشت گونه‌های پایا و چند ساله در قالب طرح تحول و احیای پوشش گیاهی و تولید علوفه مرتعی تبدیل می‌شود.

«ترحم بهزاد» افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در این طرح پنج ساله، هر سال باید ۱۰۰هزار هکتار دیمزارهای کم‌بازده به کشت گونه‌های مرتعی تبدیل شود.

مدیرکل امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: در این طرح همچنین اجرای یک‌میلیون هکتار عملیات بیولوژیک و یک میلیون و ۲۵۰هزار هکتار عملیات بیومکانیک برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: ۲میلیون و ۴۵۰هزار هکتار حفاظت و قرق و ۵۰میلیون هکتار مدیریت چرا برای تامین نهاده نیز در این طرح هدفگذاری شده است.

بهزاد گفت: در راستای تامین نهاده بذر برای احیا و اصلاح مراتع، بازسازی ایستگاه‌های تولید بذر هم لحاظ شده است.

وی، افزایش حدود ۷.۶میلیون تن تولید علوفه مرتعی را از مزیت‌های اجرای طرح تحول و احیای پوشش گیاهی و تولید علوفه مرتعی عنوان کرد و افزود: حفظ ذخایر ژنتیکی، تغذیه آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از فرسایش خاک از دیگر مزیت‌های اجرای این طرح است.

این مقام مسوول درباره اعتبارات بخش مرتع نیز اظهار داشت: در قانون بودجه ۱۴۰۱مبلغ ۲۷میلیارد تومان برای مراتع کشور پیش‌بینی شده است که از این میزان فقط یک میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، بهزاد گفت: طرح تحول و احیای پوشش گیاهی و تولید علوفه مرتعی با توجه به تغییرات اقلیمی و خشکسالی‌های متوالی در کشور که منجر به کاهش تولید علوفه شده برای تامین نهاده دامی توسط سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری تدوین و برای بررسی دولت ارسال شده است......... ‌......................... /کد 231 M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .