جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن اعلام کرد:

زنجیره کامل تخم‌مرغ به اتحادیه مرکزی مرغداران میهن واگذار شد

M_235.jpg

کاج پرس: 29-10-1401

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن، از واگذاری زنجیره کامل تخم‌مرغ به این اتحادیه خبر داد.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمد مرادی مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در گفتگو با خبرنگار ایانا گفت: از برنامه‌ریزی در حوزه مرغ تخم‌گذار، توزیع، تنظیم بازار، مدیریت صادرات و واردات کلیه محصولات طیور تخم‌گذار به اتحادیه مرکزی مرغداران میهن واگذار شده است.

وی ادامه داد: سال‌های زیادی است که واگذاری و تصدی‌گری امور اجرایی به بخش خصوصی مورد بحث و بررسی بوده و این در حالی است که براساس ماده ۶قانون افزایش بهره‌وری و در راستای اصل ۴۴قانون اساسی باید این مهم به اتحادیه‌های واگذار شده و تصدی‌گری دولت کاهش یابد.

به گفته وی، در گذشته واگذاری‌ها به صورت پراکنده و مقطعی انجام شده بود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان این که در گذشته واگذاری‌ها به صورت پراکنده و مقطعی انجام می‌شد، اما دولت سیزدهم و وزارت جهاد کشاورزی بر واگذاری امور به تشکل‌ها تاکید دارند، گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز به عنوان هرم تشکل‌ها این مهم را در دستور کار قرار داده است.

وی با تاکید بر بلوغ نسبی تشکل‌ها برای واگذاری امور، تصریح کرد: اتحادیه مرکزی مرغداران میهن به عنوان اولین تشکل این مهم را برعهده گرفته است.

مرادی تصریح کرد: واگذاری زنجیره کامل تخم‌مرغ از برنامه‌ریزی در حوزه تخمگذار، توزیع، تنظیم بازار، مدیریت صادرات و واردات و کلیه محصولات طیور تخمگذار به این اتحادیه واگذار شده است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با اشاره به این که بخش خصوصی می‌تواند موفق‌تر نسبت به بخش دولتی در این حوزه عمل کند، گفت: نتایج واگذاری در درازمدت با توجه به روند تولید ۲۲ماهه در این حوزه خود را نشان خواهد داد و امید می‌رود که نوسان در حاشیه مصرف را شاهد نباشیم............... ‌......................... /کد 235 M

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .