جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

وزیرجهاد کشاورزی اعلام کرد:

شیلات لرستان ظرفیت مطلوبی برای ایجاد اشتغال دارد

N_8.jpg

کاج پرس: 01-11-1401

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان لرستان در حوزه شیلات ظرفیت بی نظیری دارد و این بخش می تواند اشتغال پایدار خوبی در این استان ایجاد کند.

سید جواد ساداتی نژاد اظهار داشت: ظرفیت شیلات لرستان قابلیت خوبی در ایجاد ثروت و اشتغال دارد به خصوص در پرورش ماهیان خاویاری ، امروز از مجتمعی بازدید شد که نشان دهنده ظرفیت مطلوب حوزه شیلات در ایجاد اشتغال پایدار لرستان دارد.

وی با بیان اینکه شیلات لرستان یک قطب است، افزود: لرستان در مجموع در حوزه کشاورزی و دامپروری و به خصوص کشت دیم در کشور سرآمد است و مردم این منطقه در طول تاریخ در این بخش ها همواره ابداعات و ابتکاراتی داشته اند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در این سفر ایستگاه های پمپاژ آبی که بر اثر سیل دچار آسیب و خسارت شده بودند مورد بازدید قرار گرفت که حداقل ۲ایستگاه مقرر شد که تا پایان سال به بهره برداری برسد.

ساداتی نژاد گفت: یکی از موضوعات قابل توجه خسارات زمین های کشاورزی در حاشیه رودخانه ها است که به ۴۰۰هکتار می رسند که قابل برگشت نیست و قرار شد یک گردش کار روی آنها انجام شود و راهکاری برای حل این مساله با مشورت استاندار و سایر مسوولان مرتبط ارایه شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شهرستان پلدختر ۳۰۰روستا دارد که حفظ این جمعیت روستایی برای ما اهمیت دارد که با حمایت از کشاورزی و دامپروری سعی می شود اشتغال پایدار روستایی رونق گیرد.

وزیر جهادکشاورزی امروز (جمعه) در سفر یک روزه به شهرستان پلدختر قرار است از ایستگاه‌های پمپاژ تخریب شده از سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸بازدید کرد.

وزیر جهادکشاورزی از مجتمع ماهیان خاویار واحدهای پرورش ماهی در مناطق «سراب جهانگیر» و «چم گز» و همچنین بازدید میدانی از پمپاژهای کشاورزی «واشیان» و «رنگین بان» از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این طرح‌ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، فرهاد زیویار استاندار لرستان، سید حمید کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی را در این شهر همراهی کردند.... .......................... /کد 8 N

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .