جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

نوآوری چین در معرفی گونه جدید برنج

 

N_19.jpg

کاج پرس: 02-11-1401

به قلم محمد حسین عمادی

رقم اصلاح شده و هیبرید چند ساله برنج چین در فهرست ۱۰پیشرفت برتر دنیا قرار گرفت.

برنج چند ساله چین در فهرست "پیشرفت سال ۲۰۲۲" علم قرار گرفت. برنج، مانند سایر محصولات غذایی عمده جهان، باید برای هر برداشت دوباره کاشته شود. این به معنای کار زیاد برای کشاورزان و بار مشکلات زیست محیطی مانند فرسایش خاک است. اما با رقم اصلاح شده PR23، هزینه کشاورزان را می‌توان بشدت کاهش داد.

پس از کاشت رقم اصلاح شده PR23 می‌توان آنرا به طور مداوم بدون خاک‌ورزی به مدت سه تا چهار سال برداشت کرد. از فصل دوم، کشاورزان نیازی به خرید بذر، کشت نهال ندارند، بلکه فقط باید مدیریت مزرعه و برداشت را انجام دهند. با کشت این نوع از برنج می‌توان در هزینه‌های تولید صرفه جویی کرد. این ابتکار و نوآوری نقطه عطفی در زمینه محصولات غذایی چند ساله بر اساس هیبریداسیون بین گونه‌ای است.

به گزارش کاج پرس، در سال ۲۰۱۸، محققان دانشگاه یوننان و سایر موسسات وابسته به آکادمی علوم کشاورزی این پدیده را برای کشاورزان چینی معرفی کردند و   در یک آزمایش مزرعه ای در مقیاس بزرگ مورد آزمون قرار دادند. در نوامبر ۲۰۲۲، محققان گزارش تحقیقاتی را منتشر کردند و اعلام کردند که PR23 به اندازه برنج معمولی و فصلی محصول تولید می‌کند......................... ........................ /کد 19 N

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .