جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

گوشت قرمز در کرمانشاه خیلی دور، گاهی نزدیک

N_22.jpg

کاج پرس: 03-11-1401

با وجود وعده های مسوولان نسبت به تعدیل قیمت سرسام آور گوشت قرمز در کرمانشاه ولی این ماده پروتیینی به دلیل قیمت بالای آن همچنان دور از دسترس مردم قرار گرفته و در حال حذف از سبد غذایی مردم است.

قیمت گوشت قرمز هر روز در استان کرمانشاه در حال افزایش بوده و توزیع نامناسب گوشت های منجمد دولتی هم نتوانسته تاثیری در کاهش قیمت ها داشته باشد به طوری که این روزها تامین گوشت قرمز که سهم عمده ای باید در سبد غذایی مردم داشته باشد به دغدغه اصلی برای شهروندان تبدیل شده است.

گوشت قرمز از محوری‌ترین محصولات در سبد غذایی بخش قابل توجهی از خانوارهای کرمانشاهی است اما این روزها با افزایش بدون ضابطه و گاهی حتی ساعتی و ناگهانی آن در بازار گوشت، قیمت‌ها به حدی افزایش یافته است که درصد کمی از مردم توانایی تهیه آن را دارند.

هم اینک قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند در قصابی های شهر کرمانشاه بنابه نوع آن ( معمولی یا پاک شده ) بین ۳۵۰تا ۳۹۰هزار تومان رسیده است در حالیکه این میزان یک ماه پیش در حدود ۱۹۰تا ۲۲۰هزار تومان بود.

این درحالی است که قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت گوساله در استان ۱۹۰هزار تومان و گوشت گوسفند ۲۲۵هزار تومان است ولی این قیمت ها هرگز از سوی قصابی ها و فروشگاه ها رعایت نشده و این گوشت را با قیمت بیشتر از آنچه مصوب شده عرضه می کنند.

این افزایش قیمت گوشت به گونه‌ای بوده که باعث کاهش قدرت خرید مردم به ویژه قشر متوسط و پایین جامعه شده است به طوری که گوشت را از سبد غذایی این قشر حذف و یا به میزان قابل توجهی کاهش داده و یا پروئتین گیاهی و یا گوشت مرغ را جایگزین گوشت قرمز کرده اند.

هرچند که طی یکی دو هفته اخیر از سوی جهاد کشاورزی اعلام شده است که گوشت قرمز منجمد تنظیم بازار به نرخ دولتی در برخی میادین اصلی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای این شهر توزیع شده است ولی به دلیل توزیع نامناسب آن نه تنها نیاز مردم را تامین نکرده است بلکه هیچ تاثیری در کاهش قیمت ها نیز نداشته است.

هم اینک با بازدید میدانی از فروشگاه های اصلی شهر کرمانشاه به راحتی می توان مشاهده کرد که در هیچکدام از این فروشگاه ها گوشت قرمز منجمد توزیع نمی شود و نرخ های اعلام شده از سوی ستاد تنظیم بازار نیز در هیچکدام از قصابی ها رعایت نمی شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه تاکید کرد: قیمت‌های مورد توافق با اتحادیه قصابی‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و افزایش قیمت بیشتر از قیمت روی تابلوهای قصابی‌ها پذیرفتنی نیست و به طور قطع با متخلفان این بخش برخورد خواهد شد.

 

قیمت‌های مصوب روی تابلوهای قصابی‌ها رعایت نمی‌شود

در حالی که رییس سازمان جهاد کشاورزی از عملی شدن قیمت های مصوب درج شده در روی تابلوهای قصابی ها می گوید ولی بازدید میدانی خبرنگار ایرنا حاکی از آن است که این قیمت ها هیچکدام رعایت نشده و گوشت داخل قصابی ها به قیمت های بسیار بالاتر از آن عرضه می شود.

در بازدید از یک واحد قصابی در خیابان برق کرمانشاه، قیمت گوشت گوساله ۱۹۰و گوسفند ۲۲۵هزار تومان درج شده بود در حالی که گوشت گوساله به قیمت ۲۲۰تا ۲۹۰هزار تومان (بسته به نوع آن از چرخ کرده تا نرمه پاک شده ) و گوشت گوسفند نیز (معمولی یا پاک شده ) بین ۳۵۰تا ۳۹۰هزار تومان به مشتریان عرضه می شد.

متصدیان این قصابی در جواب این سوال خبرنگار ایرنا که چرا قیمت درج شده با قیمت فروش یکی نیست اظهار داشتند: برای آنکه توسط اداره تعزیرات جریمه نشویم مجبور به درج قیمت های مصوب برروی تابلوی فروش هستیم.

 

* دست واسطه‌ ها از بازار گوشت کرمانشاه قطع می‌شود

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز با اشاره به تجربه موفق ساماندهی بازار مرغ و ضرورت تکرار این تجربه در حوزه گوشت قرمز، از پیگیری برای قطع دست واسطه‌ها از بازار گوشت قرمز خبر داد.

«عبدالوحید محمدی» افزود: استان در زمینه تنظیم بازار گوشت مرغ موفق بود و حذف برخی واسطه‌ها از چرخه تولید، تامین عرضه، به منطقی شدن قیمت‌ها در بازار کمک کرد از اینرو با هم‌افزایی و همراهی دستگاه‌های استان می‌توان این تجربه موفق را در بازار گوشت قرمز هم به اجرا گذاشت تا این کالاهای مهم با قیمت مناسب‌تری در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی یادآور شد: جهاد کشاورزی باید یک برنامه مدون پیرامون ساماندهی میدان دام، کشتارگاه‌ها و اصلاح شبکه توزیع ارایه دهد تا پس از تصویب در کارگروه به سرعت اجرایی شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلایل مختلف طی این سال‌ها واسطه‌ها در بازار دام سبک کرمانشاه نقش پر رنگی داشته‌اند و همین موضوع باعث افزایش قیمت دام زنده شده است، گفت: در این زمینه باید با مدیریت جهاد کشاورزی، یک مجموعه ضوابط قانونی بر میدان دام زنده حاکم شود و با حذف برخی واسطه‌ها به تعادل بازار و کاهش قیمت ها کمک کنیم.

محمدی بخش دیگری از مشکلات بازار گوشت را مرتبط با عملکرد کشتارگاه‌ها دانست و گفت: کشتارگاه‌ها نیازمند یک ساماندهی جدی در زمینه برقراری داخلی این مجموعه‌ها و همچنین حذف فرآیندهای اضافی و هزینه آفرین در قیمت تمام شده، هستند.

وی تاکید کرد: در سطح استان شرکت‌های بسته بندی گوشت متعلق به بخش خصوصی وجود دارند که از ظرفیت این مجموعه‌ها برای تامین نیاز بخشی از بازار مصرف استفاده کنیم.

استاندار کرمانشاه نیز اخیرا در بازدید از کشتارگاه دام بیستون با تاکید بر اینکه قیمت گوشت قرمز در بازار کرمانشاه باید منطقی شود، گفت: قیمت گوشت قرمز در بازار فاصله معناداری با دیگر شهرها دارد که این تفاوت، باید با اقدام کارشناسی هر چه زودتر اصلاح شود.

«محمدطیب صحرایی» با بیان اینکه استانی که تولید کننده گوشت در کشور است باید شهروندانش هم به گوشت بهداشتی با قیمت مناسب دسترسی داشته باشند، افزود: در برنامه بازدید از کشتارگاه بیستون، آخرین وضعیت تامین و عرضه گوشت قرمز و دلایل قیمت نامناسب آن در بازار کرمانشاه، بررسی شد.

وی بر ضرورت ساماندهی بازار گوشت بر اساس یک برنامه مدون و در یک زمان قابل قبول تاکید کرد و گفت: اگر همه کسانی که در چرخه تامین و عرضه گوشت فعال هستند، با دغدغه مندی و دلسوزی در این عرصه فعالیت کنند حتما قیمت و کیفیت گوشت در استان بهتر خواهد شد.

وی یکی از عوامل افزایش قیمت‌ها در بازار گوشت را قاچاق دام دانست که باید مسیرهای آن مسدود شود و اضافه کرد: امکان صادرات دام مازاد استان نیز تنها در صورتی فراهم خواهد شد که اینکار به افزایش قیمت ها دامن نزند.

استاندار کرمانشاه همچنین عرضه غیربهداشتی گوشت را یکی دیگر از معضلات این حوزه دانست و گفت: روند عرضه گوشت حتما باید به صورت سالم و بهداشتی باشد و سلامت شهروندان را به خطر نیاندازد.

با افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار کرمانشاه، ستاد تنظیم بازار استان اعلام کرد که برای ایجاد تعادل در قیمت ها از ۱۰دی ماه امسال اقدام به توزیع گوشت قرمز منجمد تنظیم بازار به نرخ دولتی در ۱۳میدان اصلی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای این شهر کرده است.

«محمدرضا عباسی» معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در این ارتباط گفت: با توجه به نوسانات افزایشی در قیمت گوشت قرمز و اهتمام ویژه دولت در تامین سبد پروتئین خانوار با قیمت مناسب، سازمان جهاد کشاورزی به توزیع گسترده گوشت قرمز منجمد گوسفند و گوساله با قیمت مناسب در بازار کرمانشاه اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه گوشت قرمز منجمد گوسفند و گوساله به اندازه کافی در سردخانه های استان ذخیره شده است افزود: هم اینک توزیع گوشت‌ منجمد از طریق کامیون های یخچال دار در ۱۳میدان اصلی شهر با اولویت مناطق حاشیه ای در حال انجام است.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: بر همین اساس قیمت گوشت گوسفندی ران ۱۵۵هزار تومان، سردست ۱۴۵هزار تومان، گردن ۱۳۵هزار تومان، راسته ۱۴۰هزار تومان، قلوه‌گاه ۱۳۰هزار تومان و گوشت گوساله نیز با قیمت ران ۱۵۵هزار تومان، سردست ۱۵۰هزار تومان، گردن ۱۵۰هزار تومان، قلوه‌گاه ۱۳۰هزار تومان و راسته ۱۶۰هزار تومان عرضه می‌شود.

عباسی تاکید کرد: جهاد کشاورزی از آمادگی کامل برای تامین گوشت استان برخوردار بوده و هر اندازه که مورد نیاز فروشگاه‌های زنجیره‌ای باشد در صورت داشتن امکانات و یخچال های مورد نیاز توزیع خواهد کرد.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در حالی از توزیع گوشت منجمد و توزیع آن در بین فروشگاه های زنجیره ای خبر می دهد که مراجعه خبرنگار ایرنا به هفت تا هشت فروشگاه های زنجیره ای مختلف سطح شهر این نوع گوشت منجمد در هیچکدام به فروش نرسیده و در بازار و میادین اصلی شهر نیز نمی توان این نوع گوشت را پیدا و خریداری کرد.

رییس اتحادیه قصابان کرمانشاه معتقد است: سیاست های غلط و تصمیمات بدون کارشناسی شده مسوولان این حوزه در زمینه دام دلیل افزایش قیمت گوشت در یک ماه گذشته در بازار است.

«حسن آمویی» افزود: حدود هشت یا ۹ماه قبل از سوی وزارت جهاد کشاورزی تصمیم گرفته شد برای آنکه نرخ دام بالا رفته و دامداران سود بیشتری کنند اقدام به آزاد کردن صادرات دام کنند؛ دامداران هم که از عهده تامین نهاده های دامی به قیمت بالا عاجز مانده بودند مجبور به فروش دام های خود به قیمت پایین به واسطه ها کردند.

وی یادآور شد: در آن موقع ما با این تصمیم وزارت جهاد کشاورزی مخالفت کرده و اعلام کردیم به جای این تصمیم، نهاده دامی را به قیمت مناسب در اختیار دامداران قرار دهند تا خود آنها دام هایشان را پرورش داده و به فروش برسانند ولی متاسفانه توجهی به این مخالفت ما نشد.

آمویی افزود: نتیجه این تصمیم نادرست این شد که قیمت زنده دام از کیلویی ۵۰تا ۶۰هزار تومان هم اکنون به ۱۳۰تا ۱۳۵هزار تومان برسد که با وجود قطع صادرات نیز قیمت آن هنوز پایین نیامده است.

میزان مصرف سالانه گوشت قرمز در استان کرمانشاه ۲۳هزار تن است و به نسبت ۴۰هزار تولید این محصول، ۱۷هزار تن سالانه مازاد بر نیاز استان گوشت تولید می شود اما باوجود این همه تولید و مازاد، قیمت این محصول در استان بسیار بالا است و به نسبت سایر استان‌ها تفاوت فراوانی دارد.......................... /کد 22 N

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .