جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

رفع تداخل بیش از ۹۳هزار هکتار از اراضی کشاورزی در کردستان

N_23.jpg

کاج پرس: 03-11-1401

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۹۳هزار و ۲۰۹هکتار از اراضی کشاورزی استان از ابتدای سال جاری تاکنون رفع تداخل شد.

پیمان اسکندری در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان در سنندج با اشاره به اینکه قانون رفع تداخلات اراضی از سال ۱۳۹۵به استان‌ها ابلاغ شد، اظهار کرد: این میزان اراضی رفع تداخل شده از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب ۱۳۰پلاک با مساحت اراضی غیرملی انجام شد و تا پایان هفته جاری ۲۲پلاک دیگر در کمیسیون رفع تداخل اراضی استان مطرح می‌شود.

وی یادآور شد: در مجموع تاکنون ۳۹۳پلاک به مساحت ۵۴۴هزار هکتار در استان رفع تداخل شده که میزان اراضی غیرملی این پلاک‌ها ۲۶۹هزار هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: هزار و ۹۷۰پلاک در استان وجود دارد که براساس بررسی‌های انجام شده از این تعداد هزار و ۶۰۰پلاک در دستور کار رفع تداخلات قرار گرفت.

اسکندری با اعلام اینکه تا پایان سال ۱۴۰۲باید ۷۰درصد پلاک‌های باقی مانده در استان رفع تداخل شود، یادآور شد: رفع تداخلات پیش نیاز صدور اسناد کشاورزی است بنابراین اجرای این مهم همواره در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات مشترکی با اداره ثبت و اسناد در راستای صدور اسناد کشاورزی انجام شده است، گفت: با صدور اسناد کشاورزی بخش زیادی از مشکلات کشاورزان برطرف می‌شود و تحول مطلوبی هم در این عرصه روی خواهد داد.

یک میلیون و ۲۱۷هزار و ۳۸هکتار از مساحت کردستان به اراضی کشاورزی اختصاص دارد که این میزان حدود پنج درصد اراضی کشاورزی کشور را تشکیل داده است.

۹۶درصد سطح اراضی کشاورزی استان به کشت سالانه محصولات زراعی و سطح آیش (بدون کشت) و چهار درصد به عبارتی ۵۲هزار و ۶۷۰هکتار آن هم به اراضی باغی اختصاص پیدا کرده است.

بر اساس آخرین گزارش عملکرد سالانه تولید محصولات زراعی و باغی استان که مربوط به سال ۱۴۰۰است در ۷۹۱هزار و ۹۷۰هکتار زیر کشت، یک میلیون و ۷۵۴هزار تن محصول تولید شده و میزان برداشت محصولات باغی هم ۴۴۳هزار تن بوده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، از ۷۹۱هزار و ۹۷۰هکتار اراضی زیر کشت محصولات زراعی استان ۸۷درصد دیم و فقط ۱۳درصد آن آبی است. سالانه حدود ۲۱۱هزار و ۲۶۸هکتار از اراضی دیم به ویژه در شرق، شمال شرق و شمال استان به طور آیش در تناوب زراعی قرار می‌گیرد.

۷۹درصد از سطح زیرکشت محصولات زراعی استان سالانه به غلات، ۱۳درصد حبوبات، پنج درصد به علوفه و سه درصد دیگر به سایر محصولات زراعی اختصاص پیدا می‌کند............................ /کد 23 N

 

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .