جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی:

شناسایی حدود ۶۰هزار تغییر کاربری در کشور

N_37.jpg

کاج پرس: 05-11-1401

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور گفت: طی ۱۰ماه گذشته، نزدیک ۶۰هزار تغییر کاربری در کشور شناسایی شده‌است.

سرهنگ اکبر امینی در حاشیه مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وظیفه یگان حفاظت امور اراضی کشور پیشگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و باغی است، اظهار کرد: مردم در صورت مشاهده هر گونه تغییر کاربری از طریق سامانه ۱۳۱اطلاع دهند.

وی با اشاره به دریافت حدود ۲۷هزار خبر تغییر کاربری به ویژه از طریق سامانه ۱۳۱طی ۱۰ماه گذشته اضافه کرد: با هماهنگی مقام قضایی با شناسایی تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ۲۱هزار مورد اجرای تبصره ۲و حدود هزار و ۳۰۰مورد اجرای احکام قطعی قلع و قمع در سراسر کشور انجام شده‌است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور در ادامه با تشریح برنامه‌های یگان گفت: پایش هوشمند اراضی کشور از برنامه‌های آینده است، مقدمات کار آغاز و موضوع با دست اندرکاران شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح شد تا بتوانیم در آینده پایش هوشمند، تغییر کاربری‌ها انجام شود و گشت‌ها به صورت هدفمند از تغییر کاربری‌ها جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه استان‌های شمالی بیشتر مورد هجمه تغییر کاربری هستند، خاطر نشان کرد: همه مردم در حفظ اراضی کشاورزی و حفاظت از آن برای نسل‌های آینده نقش دارند بنابراین همکاری لازم در این ارتباط ضرورت دارد.

سرهنگ رضا وارسته در مراسم امروز به عنوان فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی گیلان معرفی شد.

گیلان دارای ۳۱۴هزار هکتار اراضی کشاورزی است و ۳۱۷هزار نفر از مردم استان در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، برنج، چای، زیتون، پیله ابریشم، بادام زمینی، فندق و مرکبات عمده ترین محصولات کشاورزی گیلان هستند ضمن اینکه این استان یکی از تولیدکنندکان مهم طیور کشور است..... .............................../کد 37 N

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .