جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

واردات برنج ممنوع!

شنبه, 22 آبان 2020

اخبار کشاورزی:

هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قزاقستان برگزار می‌شود

 

N_40.jpg

کاج پرس: 05-11-1401

هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان در روزهای ۵و ۶بهمن در شهر آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، این اجلاس بر اساس رایزنی‌های صورت‌ گرفته با مقامات قزاقستانی و در راستای اهتمام دولت سیزدهم به منظور برگزاری موثر کمیسیون‌های مشترک اقتصادی با کشورهای هدف به خصوص کشورهای همسایه در شهر آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

هیات ایرانی متشکل از نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی به‌ ویژه جمعی از تجار و فعالان اقتصادی کشورمان به ریاست "سیدجواد ساداتی‌نژاد" وزیر جهاد کشاورزی در این اجلاس حضور می‌یابند تا موضوعات مهم همکاری در زمینه‌های مختلف کشاورزی، کشت فراسرزمینی، همکاری‌های بندری، بانکی، حمل ‌و نقل و ترانزیت، افزایش حجم تجارت، انرژی و ... را مورد بررسی قرار داده و چند سند همکاری دوجانبه را امضا کنند.

بنا به این گزارش، حجم تجارت دو کشور در ۱۰ماه ابتدای سال ۲۰۲۲معادل ۴۵۰میلیون دلار بود و در این مدت صادرات کشورمان با ۲۶.۵درصد رشد به ۱۶۷میلیون دلار و واردات از قزاقستان با ۱۵درصد رشد به ۲۸۳میلیون دلار رسیده است. همچنین با احتساب صادرات خدمات فنی و مهندسی، آمار مبادلات دو کشور تاکنون بیش از ۸۰۰میلیون دلار برآورد می‌شود................................../کد 40 N

در شبکه‌های اجتماعی به ما بپیوندید:

https://t.me/kajpress00

https://www.instagram.com/kajpressnews

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .