سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

مبادله بیش‌از ۲ میلیون تن محصولات کشاورزی در مرزهای رسمی سیستان وبلوچستان

 

N_267.jpg

 

کشاورزی آینده جهان: 20/12/1401

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۲ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۲۵۸ تن محصولات کشاورزی از ابتدای امسال تا کنون با نظارت هفت مرکز قرنطینه گیاهی مستقر در مرزهای رسمی استان صادر، وارد و ترانزیت شده است.

غلامحسین تیموری در گفت و گویی اظهارداشت: از مجموع مبادلات محصولات بخش کشاورزی امسال یک میلیون و ۶۳۲ هزار و ۴۶۵ تن نهاده های دامی و کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، ذرت و جو به واردات و ۲۹۸ هزار و ۶۴۵ تن صادرات محصولات کشاورزی عمدتا خرما، گوجه فرنگی، دانه گشنیز ،سیب درختی، کیوی، انگور و خشکبار است.

وی کل ترانزیت محصولات کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون که از مرزهای رسمی چابهار، میرجاوه و میلک هیرمند انجام شده را ۱۸۱ هزار و ۱۴۸ تن اعلام کرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سیمای کشاورزی این استان بسیار توانمند و دارای ظرفیت‌های زیادی است بطوریکه باغبانی، زراعت و شیلات مهمترین ظرفیت‌ها برای توسعه صادرات بخش کشاورزی این استان بشمار می‌رود.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل دسترسی به بازارهای افغانستان و پاکستان و حوزه خلیج فارس فرصت بی‌نظیری را برای صادرات محصولات کشاورزی و در نتیجه ارزآوری و فرصت‌های شغلی جدید برای استان و کشور داراست.

تیموری ادامه داد: همچنین سیستان و بلوچستان در زمینه تولید محصولات باغی بویژه گرمسیری و استوایی بی‌نظیر است بطوریکه تنها نقطه در کشور است که می‌تواند با تولید محصولاتی نظیر موز و تامین نیاز داخلی به حذف خروج ارز و واردات محصولات کشاورزی که به کشور تحمیل می‌شود کمک کند............................ ..................................... -کد 267 N

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .