سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان خبرداد:

آغاز عرضه مستقیم ماهی تنظیم بازار در بندرعباس

 

N_305.jpg

کشاورزی آینده جهان: 23/12/1401

سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان گفت: عرضه مستقیم ماهی در بازار ماهی شیلات «هایپر مارکت گمبرون» استان از امروز ۲۳ اسفندماه جاری آغاز شده و تا پنجم فروردین ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد.

مسعود بارانی افزود: در راستای تنظیم بازار ماهی و با نرخ صیادی، ماهیان تازه از شهرستان‌های مختلف استان از جمله جاسک، سیریک، قشم و بندرلنگه توسط تعاونی‌های صیادی به بندرعباس ارسال شده و در بازار ماهی شیلات هرمزگان به فروش می رسد.

وی با اشاره به اینکه عرضه ماهی بین ۲۰ تا ۳۵ درصد زیرقیمت بازار به فروش می‌رسد، بیان کرد: شهروندان می‌توانند انواع ماهی مورد نیاز خود را مانند هوور، شهری، سنگسر، زرده، سارم، حلوا سیاه و ماهیان گرگوری را خریداری کرده و در سبد غذایی خود قرار دهند.

سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان اظهار کرد: با پیگیری و تلاش انجام شده، فروش آبزیان با همکاری اداره کل شیلات و دامپزشکی و با حمایت اتحادیه تعاونی‌های صیادی و جامعه صیادی استان عرضه ماهی به جز در روزهای نامساعد جوی انجام می‌شود.

بارانی با اشاره به اینکه مصرف غذاهای دریایی به ویژه ماهی در سلامت افراد نقش بسزایی دارد، تصریح کرد: به طور یقین توزیع ماهی به صورت مستقیم و با قیمت مناسب تاثیر بسزایی در افزایش سهم پروتئین دریایی در سبد غذایی خانواده‌های هرمزگانی خواهد داشت.

به گزارش کاج پرس به نقل از ایرنا، گفتنی است بازار ماهی شیلات (هایپر گمبرون) واقع در خیابان شهدای شیلات،ضلع جنوب شرقی اداره کل شیلات هرمزگان است......... ............ .... -کد 305 N

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .