سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲

اخبار کشاورزی:

حضور یکهزار نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی در طرح جهش دیمزارهای سال جاری

 

N_315.jpg

کشاورزی آینده جهان: 24/12/1401

معاون وزیر در امور زراعت، از حضور یکهزار نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی در طرح جهش دیمزارهای سال جاری در ۲۱ استان کشور خبر داد.

علیرضا مهاجر معاون وزیر در امور زراعت در خصوص کشت محصولات زراعی در کشور، گفت: ۱۸ میلیون هکتار اراضی قابل کشت اعم از زراعت، باغبانی و فعالیت‌های شیلاتی در کشور وجود دارد و حدود ۹.۵ میلیون هکتار از اراضی دیم است.

وی با اشاره به طرح جهش تولید در دیمزارها، افزود: این طرح از ۳ سال گذشته با نظر موافق مقام معظم رهبری و با همراهی ستاد فرمان اجرایی امام (ره) آغاز شده است.

به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی، با اقدامات علمی، فنی، ترویجی، آموزشی و پیگیری‌های مستمر و ساختارمند می‌توانیم عملکرد در واحد سطح را افزایش دهیم.

وی با بیان این که این مهم به معیشت کشاورزان دیم‌کار نیز کمک می‌کند، یادآور شد: در ابتدای انجام طرح، در سطح حدود ۶۶۰ هزار هکتار به صورت آزمایشی برنامه‌ریزی شد و نتایج خوبی به همراه داشت که در گزارش به مقام معظم رهبری، نتایج تقدیم حضرت آقا شد و ایشان گفتند که کار بسیار خوبی است و ادامه دهید.

به گفته مهاجر، در سال گذشته این طرح با وسعت بیشتری انجام شد و امسال هم در ۲۱ استان کشور در حال اجرا است.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، وی عنوان کرد: همچنین در سال جاری یکهزار نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی با معرفی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی که تجربه لازم را داشتند، در این طرح حضور یافتند.

معاون وزیر در امور زراعت با بیان این که تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از این اراضی بیمه شدند، افزود: خشکسالی یکی از تهدیدهایی است که زندگی کشاورزان مناطق دیم را تهدید می‌کند و سعی شده تا با بیمه این دغدغه‌مندی کاهش یابد......................... ............ .. -کد 315 N

تلگرام: https://t.me/kajpress00

اینستگرام: https://www.instagram.com/kajpress00

 

 

 

  

 

 

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .